Pościel jest jednym z głównych czynników wpływających na komfort snu – źle dopasowana z pewnością przyczyni się do porannego niezadowolenia i kiepskiego funkcjonowania w ciągu dnia. Dlatego też w trakcie kupowania pościeli należy się koniecznie kierować trzema konkretnymi zasadami. Najważniejszą z nich jest dobór produktu pod kątem materiału. W codziennym użytkowaniu doskonale sprawdzają się m.in. poduszki i kołdry satynowe, dostępne w tym sklepie internetowym: https://nyks.pl/posciel/satyna.

Odpowiednia tkanina to nie wszystko 

Jak już zostało wspomniane we wstępie, przy wyborze pościeli w pierwszej kolejności kierujmy się materiałem, z którego została wykonana. Jeśli zależy nam na optymalnej miękkości, wysokiej przewiewności i doskonałej trwałości, to zdecydujmy się na wyroby bawełniane, wełniane lub satynowe. Z kolei w przypadku chęci posiadania produktu ekskluzywnego, wyjątkowo atrakcyjnego pod względem wizualnym warto postawić na pościel jedwabną lub atłasową. W okresie zimowym pomyślmy natomiast o pościeli flanelowej 200×220 cm, ponieważ charakteryzuje się ona ponadprzeciętną grubością..

W sklepach internetowych i stacjonarnych znajdziemy jeszcze bez problemu poszewki lniane, bambusowe i z kory. Drugi bardzo ważny parametr to wykończenie – chodzi głównie o sposób zapięcia (guziki lub zamek), jakość szwów (muszą być mocne i trwałe) oraz kolorystykę i wzornictwo. Na koniec zaleca się jeszcze zwrócenie szczególnej uwagi na rozmiar, który powinien być perfekcyjnie dopasowany do naszego łóżka. Najbardziej uniwersalne są kołdry o szerokości 160 cm i długości 200 cm.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden + jeden =