Sezon wiosenno-letni sprzyja organizacji przyjęć, nie tylko na świeżym powietrzu. W tym okresie najczęściej mają miejsce śluby i wesela, wspólne grille czy ogniska oraz komunie. Aby organizowane przez nas przyjęcie okazało się sukcesem należy nie tylko przygotować odpowiednie potrawy oraz trunki, ale również zadbać o czystość.

Jeżeli chcemy po zakończeniu imprezy mieć znacznie mniej pracy warto zamiast standardowych, domowych naczyń wykorzystać talerze i sztućce jednorazowe. Oczywiście plastik nie jest zbyt ekologicznym rozwiązaniem, na szczęście możemy takie jednorazówki dostać również w wersji kartonowej a nawet…jadalnej! Ostatnimi czasy prawdziwą furorę robią talerzyki wykonane z otrębów zbożowych, które nie tylko są jadalne, ale też bardzo zdrowe, a to dzięki dużej zawartości błonnika pokarmowego. Jednak także w trakcie przyjęcia powinniśmy zadbać o czystość, w tym celu warto zainwestować w serwetki papierowe gastronomiczne. Można zakupić je w dużych ilościach za bardzo niską cenę, dzięki nim łatwiej będzie posprzątać rozlany napój czy resztki jedzenia z dywanu. W kilku miejscach w ogrodzie czy pomieszczeniu należy rozstawić też kosze na śmieci, najlepiej zaopatrzone w ekologiczne worki. Dobrym pomysłem będzie postawienie osobnego kosza na plastik, dzięki czemu będzie go można następnie poddać recyklingowi. Wszystkie niezbędne artykuły jednorazowego użytku, jak również worki oraz serwetki, znajdziemy w większym hipermarkecie. Można też wybrać się do specjalne hurtowni, gdzie ceny będą znacznie niższe.

Artykuł napisany we współpracy z Opakowania Na Wynos, gdzie znajdziesz różnego rodzaju akcesoria na piknik oraz opakowania papierowe i torby foliowe, np. reklamówki ldpe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

czternaście + dziesięć =