O jakie systemy operacyjne oparte są kasy fiskalne?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kasy fiskalne działają na oprogramowaniu komputerowym, a najczęściej spotykanym systemem operacyjnym dla kas fiskalnych jest Windows. Kasy są również dostępne w systemie Linux, który jest systemem operacyjnym typu open-source, jednak są wyjątki.

Nieprzerwana łączność

Kasy fiskalne są konieczne w handlu do śledzenia sprzedaży i zasobów, więc muszą być w stanie połączyć się z innymi komputerami i systemami, które mogą dostarczyć tych informacji. To sprawiło, że Windows znalazł swoje miejsce w ich produkcji, jak również system Linux, https://www.msj.com.pl/ ponieważ te systemy operacyjne są kompatybilne z wieloma różnymi typami komputerów i umożliwiają uzyskanie stałego połączenia w sieci LAN.

Istnieją również firmy produkujące oprogramowanie POS, które obsługują tylko system Linux, ale nie są one aż tak popularne i często spotykane. Trzeba jednak zaznaczyć, że istnieją pewne zalety korzystania z systemu Linux nad Windowsem dla kasy fiskalnej. Niektóre z tych zalet obejmują:

  • Lepsze bezpieczeństwo (Linux jest mniej podatny na wirusy)
  • Bardziej efektywne wykorzystanie zasobów (Linux może działać na sprzęcie niższej klasy)

Nie tylko znane oprogramowanie

Być może zaskoczy Cię fakt, że zdecydowana większość kas fiskalnych to nie komputery z systemem Windows czy Linux. W rzeczywistości są one oparte na zastrzeżonym systemie operacyjnym zwanym EPOS – skrót od „electronic point of sale”.

EPOS jest rozwijany przez takie firmy jak NCR i Ingenico. Został zaprojektowany tak, aby był łatwy w użyciu i zrozumiały, tak aby nawet osoby o ograniczonych umiejętnościach komputerowych mogły go obsługiwać.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak przygotować się do spływu kajakowego?
Jak przygotować się do spływu kajakowego?
Istnieje wiele sposobów na przygotowanie się do wypraw kajakowych. Kajakarstwo to świetna aktywność dla rodzin i osób, które są zainteresowane […]
Jak spędzać wolny czas po pracy?
Jak spędzać wolny czas po pracy?
Kiedy masz wolny czas, jest wiele rzeczy, które możesz zrobić. Możesz wyjść na spotkanie z przyjaciółmi, uprawiać sport lub sztukę, […]
Szkolenie z prawa celnego – do czego może się przydać?
Szkolenie z prawa celnego – do czego może się przydać?
Szkolenie z prawa celnego to obowiązkowy wymóg dla wszystkich osób, które chcą pracować w obszarze kontroli celnej. Tego rodzaju wiedza […]
Ostatnie wpisy
Polecamy