Nikogo chyba nie trzeba przekonywać do tego, że sprawna i wydajna instalacja przeciwpożarowa jest konieczna w budynkach użyteczności publicznej nie tylko dlatego, że wymagana jest przez obowiązujące przepisy prawa budowlanego. Wiele budynków po prostu powinno być chronionych z uwagi na możliwość utraty zdrowia lub życia. Takie rozwiązania są powszechnie dostępne i zawsze projektowane zgodnie z określonymi potrzebami, przy uwzględnieniu również otoczenia.

Jeśli więc w okolicach budynku nie ma możliwości zastosowania odpowiedniego zasilania przy pomocy hydrantu lub innego przepustu wodnego w razie pożaru, powinno się stosować zbiorniki wodne. Zbiornik taki będzie w stanie zapewnić niezbędną ilość wody w razie wystąpienia pożaru. Rozmiar zbiornika przeciwpożarowego może być różny, niemniej warto pamiętać o tym, że konieczny będzie w nim zawór pływakowy, odpowiedzialny za utrzymanie określonej ilości wody. W chwili napełnienia zbiornika zawór tego rodzaju po prostu odcina dopływ wody.

Zabezpieczenie domu mieszkalnego

W kwestii instalacji przeciwpożarowej warto też wspomnieć o czujnikach CO2. Takie rozwiązanie jest uniwersalne, może być z powodzeniem używane także w domach mieszkalnych. Rynek takich urządzeń, nierzadko łączących w sobie czujniki czadu i dymu, jest spory, nie ma zatem większych problemów ze znalezieniem odpowiedniego sprzętu np. na https://astra-automatyka.pl/.  Co ważne, urządzenia posiadające takie czujniki CO2 są łatwe w montażu, niezbędne prace można wykonać na własną rękę. Warto rozważyć zakup takiego urządzenia do własnego domu, zabezpieczając zdrowie bliskich.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

trzynaście − dziewięć =