Co wchodzi w zakres instalacji przeciwpożarowych?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nikogo chyba nie trzeba przekonywać do tego, że sprawna i wydajna instalacja przeciwpożarowa jest konieczna w budynkach użyteczności publicznej nie tylko dlatego, że wymagana jest przez obowiązujące przepisy prawa budowlanego. Wiele budynków po prostu powinno być chronionych z uwagi na możliwość utraty zdrowia lub życia. Takie rozwiązania są powszechnie dostępne i zawsze projektowane zgodnie z określonymi potrzebami, przy uwzględnieniu również otoczenia.

Jeśli więc w okolicach budynku nie ma możliwości zastosowania odpowiedniego zasilania przy pomocy hydrantu lub innego przepustu wodnego w razie pożaru, powinno się stosować zbiorniki wodne. Zbiornik taki będzie w stanie zapewnić niezbędną ilość wody w razie wystąpienia pożaru. Rozmiar zbiornika przeciwpożarowego może być różny, niemniej warto pamiętać o tym, że konieczny będzie w nim zawór pływakowy, odpowiedzialny za utrzymanie określonej ilości wody. W chwili napełnienia zbiornika zawór tego rodzaju po prostu odcina dopływ wody.

Zabezpieczenie domu mieszkalnego

W kwestii instalacji przeciwpożarowej warto też wspomnieć o czujnikach CO2. Takie rozwiązanie jest uniwersalne, może być z powodzeniem używane także w domach mieszkalnych. Rynek takich urządzeń, nierzadko łączących w sobie czujniki czadu i dymu, jest spory, nie ma zatem większych problemów ze znalezieniem odpowiedniego sprzętu np. na https://astra-automatyka.pl/.  Co ważne, urządzenia posiadające takie czujniki CO2 są łatwe w montażu, niezbędne prace można wykonać na własną rękę. Warto rozważyć zakup takiego urządzenia do własnego domu, zabezpieczając zdrowie bliskich.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Na co zwrócić uwagę kupując rower dla nastolatka?
Na co zwrócić uwagę kupując rower dla nastolatka?
Czy masz nastolatka i zależy Ci na tym, aby Twoje dziecko aktywnie spędzało czas i dlatego myślisz o tym, aby […]
W jakich sytuacjach musimy się wstrzymać z zabiegiem implantu zęba?
W jakich sytuacjach musimy się wstrzymać z zabiegiem implantu zęba?
Z licznych metod służących odbudowie uzębienia większość dentystów zgodnie wybiera implanty. Niestety, nie każdemu będzie ona służyć. Pytanie kto powinien […]
Ogrzewanie domu – co zamiast węgla?
Ogrzewanie domu – co zamiast węgla?
Ogrzewanie domu może być dużym kosztem dla wielu rodzin, zwłaszcza tych, które mieszkają w chłodniejszym klimacie. Na przykład, szacuje się, […]
Ostatnie wpisy
Polecamy