Dieta przy chorobie Hashimoto – jak powinna ona wyglądać?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Choroba Hashimoto jest zaburzeniem autoimmunologicznym, co oznacza, że układ odpornościowy atakuje tarczycę i sprawia, że działa ona mniej wydajnie.

To dlatego osoby z chorobą Hashimoto często doświadczają takich objawów jak zmęczenie, mgła mózgowa i przyrost masy ciała.

Standardowa dietoterapia Hashimoto to dieta pełnowartościowa, dobrze zbilansowana o potencjale przeciwzapalnym. Nie ma jednej diety odpowiedniej dla wszystkich chorujących na Hashimoto, dlatego tak ważne jest jej indywidualne dopasowanie. Jednak to nie wystarczy, aby wyleczyć stan.

Dobrą wiadomością jest to, że możesz użyć żywności, aby wspomóc swoją tarczycę i poczuć się lepiej naturalnie. Oto kilka wskazówek, jak jeść mając chorobę Hashimoto:

Regularność

Jedz regularnie, 3-4 razy dziennie.

Białko

Każdy posiłek powinien zawierać pełnowartościowe białko. Jest ono niezbędne, aby tarczyca pracowała prawidłowo.

Tłuszcze

Tłuszcze powinny pochodzić głównie z orzechów, nasion, ryb oraz olei nierafinowanych z pierwszego tłoczenia.

Jedz dużo warzyw

Musisz jeść dużo warzyw, aby uzyskać wszystkie witaminy i minerały oraz błonnik, których twoje ciało potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania. Warzywa są również niskokaloryczne, więc pomogą Ci schudnąć bez uczucia głodu przez cały czas.

Wyeliminuj z diety żywność przetworzoną

Przetworzona żywność zawiera mnóstwo chemicznych dodatków, które sprawiają, że smakują lepiej, ale wcale nie są dobre dla naszego zdrowia. Mogą one również powodować stany zapalne w naszym organizmie, więc najlepiej, jeśli będziemy ich unikać w jak największym stopniu.

Jeśli chciałbyś się więcej dowiedzieć jak powinna wyglądać prawidłowa dieta dla osób z Hashimoto, to warto zasięgnąć opinii poradni dietetycznej, dzięki temu zyskamy gwarancję, że nasz sposób odżywiania jest skuteczny i dla nas zdrowy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie ogrzewanie sprawdzi się w hotelu
Jakie ogrzewanie sprawdzi się w hotelu
Dobre ogrzewanie w hotelu to podstawa dla komfortu gości. Dlatego też ważne jest, by zapewniało ono maksymalny komfort i pozwalało […]
Czy kolor dodatków do łazienki ma znaczenie?
Czy kolor dodatków do łazienki ma znaczenie?
Każda osoba ma ulubiony kolor lub gamę kolorystyczną. Wybieramy ubrania w takich barwach, dodatki do stroju czy nawet przebieramy w […]
Sklep internetowy – w jakie opakowania warto zainwestować?
Sklep internetowy – w jakie opakowania warto zainwestować?
Procesy logistyczne mają niemałe znaczenie w wielu firmach. Szczególnie w tych, które zajmują się szeroko pojętą dystrybucją i współpracą z […]
Ostatnie wpisy
Polecamy