Optycy udzielają porad i sprzedają okulary, soczewki kontaktowe i okulary przeciwsłoneczne. Udzielają również porad w zakresie doboru pomocy wzrokowych i w razie potrzeby wykonują je. Optycy pracują w salonach optycznych, szpitalach i innych placówkach służby zdrowia, ośrodkach okulistycznych, szkołach, firmach zajmujących się pomocą techniczną dla osób niepełnosprawnych itp.

Czym zajmuje się optyk?

Optycy to wyszkoleni specjaliści, którzy pomagają Ci wybrać i dopasować odpowiednie okulary lub soczewki kontaktowe. Upewniają się również, że Twoje oczy są zdrowe i doradzają w sprawie dalszego leczenia, które może być konieczne. Ważne jest aby badanie przeprowadził sprawdzony specjalista jakim jest optyk Poznań Wilda to dzielnica na której bez problemu znajdziesz takiego specjalistę.

Optycy powinni być w stanie

Wyjaśnić różnicę między soczewkami korekcyjnymi a soczewkami niekorekcyjnymi. Soczewki korekcyjne są przepisywane przez okulistę lub optometrystę w celu skorygowania problemu z widzeniem, takiego jak krótkowzroczność, dalekowzroczność lub astygmatyzm. Soczewki niekorekcyjne nie zmieniają czyjegoś wzroku, ale mogą poprawić wygląd oczu lub pomóc w lepszym widzeniu w pewnych sytuacjach.

Wyjaśnić, jak okulary współpracują z Twoimi oczami, aby pomóc Ci widzieć wyraźnie. Okulary pozwalają promieniom świetlnym przedostawać się do oka przez soczewkę i skupiać się na siatkówce – obszarze z tyłu oka, który zawiera wrażliwe na światło komórki zwane pręcikami i czopkami. Pręciki wykrywają odcienie szarości, a czopki kolory.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

19 − 10 =