Jaki opał wybrać?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jedni preferują powrót do natury i odświeżają rozwiązania stare jak świat. Nadają im nową formę i ubierają w dobrze dopasowany strój nowych technologii. Są jednak tacy, którzy w myśl zasady − po nas choćby i potop, występują przeciw naturze. Jak to zmienić?

Jaki opał wybrać? To pytanie powinno znaleźć się na początku każdego rozważania na temat ekonomii w zarządzaniu gospodarstwem domowym.
Nowoczesne piece przystosowane są do spalania różnorodnych rodzajów paliw. I czasem wystarczy jedynie zastosowanie dedykowanej przystawki do urządzenia zasadniczego.

Czym zachęca oferta rynku? Oto krótki przegląd dostępnych paliw.

1. Ekogroszek − od lat sprawdzony i uniwersalny
Węgiel kamienny jest w naszym kraju jednym z bardziej dostępnych i atrakcyjnych paliw. Jego kaloryczność jest optymalna w relacji z kosztami zakupu.
Eko-groszek wytwarza się z wysokiej jakości surowca o relatywnie niskiej zawartości siarki.

2. Pellet drzewny − biomasa alternatywą dla drogich paliw syntetycznych
Biopaliwa święcą triumfy od wielu lat i przeszły burze wielu kryzysów paliwowych napędzanych przez lobby wydobywcze paliw płynnych. Okrzepły przez ten czas i w niełatwych dla siebie czasach dopracowały technologię, by oferować klientom sposoby pewne i sprawdzone. Pellet dostarczany jest klientom w formie wygodnego w użyciu granulatu. Wyprodukować go można właściwie z każdego rodzaju masy organicznej.

3. Inne pomysły
Alternatywą dla wyżej wymienionych sposobów na uzyskanie pełnowartościowych paliw jest wykorzystanie surowca biologicznego w jego naturalnej formie. Materiałem tym jest słoma. Około 50% produkowanej słomy nie ma zastosowania w miejscu jej produkcji. Nadprodukcja wynikająca ze zmiany technologii chowu zwierząt spowodowała nadwyżki surowca, które można wykorzystać z pożytkiem do ogrzewania pomieszczeń.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kiedy zacząć uczyć dziecko języków obcych?
Kiedy zacząć uczyć dziecko języków obcych?
W dzisiejszych czasach języki obce umożliwiają nie tylko komunikację podczas wyjazdów zagranicznych, ale również otwierają drzwi do kariery lub studiów […]
Dlaczego skoki spadochronowe cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem?
Dlaczego skoki spadochronowe cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem?
Wyobraź sobie, że choć przez kilka chwil człowiek może latać. Właśnie dlatego skoki spadochronowe to na tyle ekscytująca aktywność i […]
Czym są żyły wodne?
Czym są żyły wodne?
W ujęciu nauki zwanej radiestezją, pod ziemią znajduje się wiele kanałów zróżnicowanych pod względem średnicy, przez które płynie woda. Są […]
Ostatnie wpisy
Polecamy