Jaki opał wybrać?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jedni preferują powrót do natury i odświeżają rozwiązania stare jak świat. Nadają im nową formę i ubierają w dobrze dopasowany strój nowych technologii. Są jednak tacy, którzy w myśl zasady − po nas choćby i potop, występują przeciw naturze. Jak to zmienić?

Jaki opał wybrać? To pytanie powinno znaleźć się na początku każdego rozważania na temat ekonomii w zarządzaniu gospodarstwem domowym.
Nowoczesne piece przystosowane są do spalania różnorodnych rodzajów paliw. I czasem wystarczy jedynie zastosowanie dedykowanej przystawki do urządzenia zasadniczego.

Czym zachęca oferta rynku? Oto krótki przegląd dostępnych paliw.

1. Ekogroszek − od lat sprawdzony i uniwersalny
Węgiel kamienny jest w naszym kraju jednym z bardziej dostępnych i atrakcyjnych paliw. Jego kaloryczność jest optymalna w relacji z kosztami zakupu.
Eko-groszek wytwarza się z wysokiej jakości surowca o relatywnie niskiej zawartości siarki.

2. Pellet drzewny − biomasa alternatywą dla drogich paliw syntetycznych
Biopaliwa święcą triumfy od wielu lat i przeszły burze wielu kryzysów paliwowych napędzanych przez lobby wydobywcze paliw płynnych. Okrzepły przez ten czas i w niełatwych dla siebie czasach dopracowały technologię, by oferować klientom sposoby pewne i sprawdzone. Pellet dostarczany jest klientom w formie wygodnego w użyciu granulatu. Wyprodukować go można właściwie z każdego rodzaju masy organicznej.

3. Inne pomysły
Alternatywą dla wyżej wymienionych sposobów na uzyskanie pełnowartościowych paliw jest wykorzystanie surowca biologicznego w jego naturalnej formie. Materiałem tym jest słoma. Około 50% produkowanej słomy nie ma zastosowania w miejscu jej produkcji. Nadprodukcja wynikająca ze zmiany technologii chowu zwierząt spowodowała nadwyżki surowca, które można wykorzystać z pożytkiem do ogrzewania pomieszczeń.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie sprzęty powinni mieć strażacy podczas trudnych akcji ratowniczych?
Jakie sprzęty powinni mieć strażacy podczas trudnych akcji ratowniczych?
Zawód strażaka należy do najtrudniejszych profesji. Wymaga pełnej sprawności psychomotorycznej oraz gotowości do ryzykowania własnym życiem na rzecz ratowania ludzkich […]
Unikalne konstrukcje, które urozmaicą przestrzeń wokół domu
Unikalne konstrukcje, które urozmaicą przestrzeń wokół domu
Wiosna to idealna pora, aby pomyśleć o odpowiedniej aranżacji przestrzeni wokół własnego domu. Warto w szczególności postawić na działce kilka […]
Jak stworzyć zgraną kompozycję mebli we własnym salonie?
Jak stworzyć zgraną kompozycję mebli we własnym salonie?
Salon to miejsce, którego urządzenie może przyprawić o ból głowy. Jak zagospodarować przestrzeń, aby każdy z domowników się w niej […]
Ostatnie wpisy
Polecamy