Wielu ludzi chciałoby schudnąć. Problem w tym, że większość ludzi nie ma pojęcia, ile kalorii zjada każdego dnia. Dlatego właśnie liczenie kalorii może być dobrym sposobem na schudnięcie. Ilość kalorii, które spożywasz każdego dnia może mieć duży wpływ na Twoją ogólną wagę. Aby schudnąć, musisz jeść mniej kalorii niż spalasz każdego dnia. Jeśli będziesz to robić konsekwentnie przez dłuższy czas, kilogramy zaczną spadać.

Ile kalorii trzeba dostarczać w ciągu dnia?

Ilość kalorii, których potrzebujesz każdego dnia zależy od Twojej wagi, wzrostu i poziomu aktywności. Dobrą zasadą jest spożywanie od 1500 do 2000 kalorii dziennie, jeśli próbujesz schudnąć. Jeśli masz dużo do stracenia, spróbuj na początku dążyć do dolnej granicy tego zakresu. Możesz również użyć kalkulatora na stronie: https://mindyourbody.pl/kalkulatory/spalone-kalorie/.

Ile kalorii ma przeciętny obiad?

Przeciętny obiad to około 500 do 600 kalorii. Obejmowałoby to elementy takie jak sałatka z dressingiem, filiżanka zupy i kanapka na białym chlebie. Dobrą zasadą jest dążenie do co najmniej trzech porcji warzyw dziennie. To pomoże Ci wypełnić na żywności, które są zdrowsze niż przetworzony fast food i przekąski, które są pełne soli, tłuszczu i cukru.

Co trzeba robić, żeby spalić 500kcal?

Przeciętna osoba spala około 2000 kalorii dziennie. Oznacza to, że musiałbyś być aktywny przez około sześć godzin na siłowni każdego dnia, aby spalić 500kcal. Jeśli brzmi to jak dużo czasu i wysiłku, spróbuj dodać aktywność do swojej codziennej rutyny. Na przykład: chodzić po schodach zamiast jeździć windą; chodzić lub jeździć rowerem do pracy; stać zamiast siedzieć podczas spotkań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × 5 =