Wizyty u dentystów nie należą do przyjemnych dla większości z nas. Dlatego też wybierając konkretnego stomatologa powinniśmy kierować się pewnymi istotnymi kwestiami. O tym jak znaleźć dentystę, który będzie budził w nas największe zaufanie, opowiemy w dzisiejszym poradniku. Polecamy przeczytać go każdemu, nawet jeżeli w najbliższym czasie nie planujesz wizyty w poradni stomatologicznej.

Prywatny czy publiczny?

Zabiegi dentystyczne są wykonywane zarówno przez publiczne jak i prywatne poradnie. Nie znaczy to oczywiście, że w przypadku tych pierwszych wszystko mamy za darmo. Zapłacimy jednak z pewnością mniej, niż u prywatnego stomatologa, zepsuty ząb zostanie wyleczony, ale nasze wrażenia mogą nie być do końca dobre. Przede wszystkim dlatego, że państwowy dentysta otrzymuje stałą pensję, niezależnie od tego ile pacjentów leczy się w jego gabinecie. Dodatkowo np. zastrzyki znieczulające, które są refundowane, publiczni stomatolodzy stosują wyjątkowo niechętnie, ponieważ z każdego muszą się później rozliczyć.

Sprawdzamy opinie innych

O ile w przypadku poradni publicznych nie mamy wielkiego wyboru, ponieważ otrzymujemy po prostu skierowanie od lekarza rodzinnego, to szukając stomatologa prywatnie otwierają się przed nami bardzo szerokie możliwości. Zanim jednak zdecydujemy się wybrać konkretną poradnię, koniecznie sprawdźmy opinie na jej temat w sieci. Możemy też zapytać sąsiadów, znajomych lub członków rodziny o polecane i odradzane gabinety. W ten sposób z pewnością nie zawiedziemy się i trafimy na miłego oraz kompetentnego dentystę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiemnaście − 8 =