Silnik to serce każdego samochodu osobowego. Współczesne modele są w większości bardzo wytrzymałe i ekonomiczne, ale jednocześnie podatne na różnego rodzaju usterki – głównie ze względu na pracę pod dużym obciążeniem. Nierzadko uszkodzeniu ulega w nich wał korbowy, odpowiedzialny za zamianę ruchu posuwisto-zwrotnego na obrotowy. Jeśli zostaniemy zmuszeni do wymiany tego elementu, nowy model możemy kupić w specjalistycznym sklepie na https://franceauto.pl/wal-korbowy.

Problemy z elektroniką to norma

W nowoczesnych silnikach najwięcej kłopotów sprawiają zazwyczaj części elektroniczne, takie jak czujniki, sterowniki czy cewki zapłonowe. Przyczyn ich awarii może być wiele, ale najczęściej wynikają one po prostu ze zwykłego zużycia się elementu. Powszechne są ponadto usterki wtryskiwaczy, na których złą kondycję wpływa kiepska jakość stosowanego paliwa. Wielu kierowców narzeka także na problemy z turbosprężarką, czyli podzespołem mającym za zadanie dostarczać odpowiednią ilość powietrza do silnika. W tym przypadku mamy przeważnie do czynienia z zacinaniem się układu i niewłaściwym chłodzeniem turbiny (wskutek jazdy na zbyt niskich obrotach). Następnym awaryjnym elementem jest pompa podciśnienia,

której uszkodzenie może wynikać bezpośrednio z zanieczyszczenia rdzą lub innymi osadami. Wymiany wymaga ponadto dosyć często łańcuch rozrządu, narażony na nadmierne rozciąganie się w wyniku dużych obciążeń. Niestety jest to część dosyć droga, dlatego zaleca się regularne jej kontrolowanie i konserwację w warsztacie. Wszystkie wskazane powyżej usterki są powszechne i zmaga się z nimi wielu użytkowników aut.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × 5 =