Pellet – czym się różni od tradycyjnego węgla opałowego?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wprowadzone w ostatnich latach przepisy antysmogowe, wymusiły na wielu z nas zmianę używanego dotychczas materiału opałowego. Niskokalorycznego węgla nie wolno już używać, zresztą zużywało się go bardzo dużo i wcale nie wychodził tanio. Węgiel wysokokaloryczny jest kosztowny a na rynku jako dobry, polski węgiel często sprzedaje się ten z Rosji, o znacznie gorszych parametrach spalania. W tej sytuacji warto rozważyć, czy lepszy nie będzie pellet.

Pellet powstaje z trocin drzew, dzięki czemu jest bezpieczny i ekologiczny. Ma bardzo niską popielność, co ułatwia dbanie o piec lub kominek, a tę odrobinę powstałego ze spalania popiołu możemy z powodzeniem użyć w ogrodzie jako nawóz. Wytwarza niewielką ilość dymu, co dobrze wpływa na środowisko naturalne. 

Skąd najlepiej pozyskać pellet?

Wśród przedsiębiorstw produkujących pellet Kielce wiodą zdecydowany prym. Jakościowo jest też on najlepszy. Widać to szczególnie po tym, że to jedno z tych dużych miast, które zdołało sobie poradzić z problemami zadymienia i smogu. Paląc ekologicznym materiałem, wszyscy przyczyniamy się bezpośrednio do poprawy powietrza, którym oddychamy i jakości naszego życia.

W ilości i jakości firm wytwarzających pellet Białystok zajmuje drugie miejsce. Opał ze stolicy Podlasia można kupić w całej Polsce i jest on naprawdę wysokiej jakości. Nie bez znaczenia jest też to, że jego cena jest bardzo przystępna, dzięki czemu możemy łatwo zaoszczędzić i więcej pieniędzy zostanie w domowym budżecie na inne niezbędne wydatki. 

Pellet w przeciwieństwie do węgla nie brudzi, co ułatwia jego przechowywanie i można nim palić nawet w kominku, nie bojąc się o brudzący, czarny pył.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak przywrócić swojemu autu wygląd, jak przy zakupie z salonu?
Jak przywrócić swojemu autu wygląd, jak przy zakupie z salonu?
Auto kupione z salonu zawsze prezentuje się nadzwyczaj dobrze, a wynika to głównie z jego nowości. Niestety w miarę eksploatacji […]
Jak zabezpieczyć smartfon przed uszkodzeniami mechanicznymi?
Jak zabezpieczyć smartfon przed uszkodzeniami mechanicznymi?
W naszych czasach niewiele osób rusza się z domu bez smartfonu. To urządzenie jest niezwykle ważne dla tych, którzy muszą […]
Czym są lampy solarne i dlaczego warto się zdecydować na ich zakup?
Czym są lampy solarne i dlaczego warto się zdecydować na ich zakup?
Lampy solarne istnieją już od jakiegoś czasu, ale zyskują coraz większą popularność. Dzieje się tak ze względu na wydajność lamp […]
Ostatnie wpisy
Polecamy