Pellet – czym się różni od tradycyjnego węgla opałowego?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wprowadzone w ostatnich latach przepisy antysmogowe, wymusiły na wielu z nas zmianę używanego dotychczas materiału opałowego. Niskokalorycznego węgla nie wolno już używać, zresztą zużywało się go bardzo dużo i wcale nie wychodził tanio. Węgiel wysokokaloryczny jest kosztowny a na rynku jako dobry, polski węgiel często sprzedaje się ten z Rosji, o znacznie gorszych parametrach spalania. W tej sytuacji warto rozważyć, czy lepszy nie będzie pellet.

Pellet powstaje z trocin drzew, dzięki czemu jest bezpieczny i ekologiczny. Ma bardzo niską popielność, co ułatwia dbanie o piec lub kominek, a tę odrobinę powstałego ze spalania popiołu możemy z powodzeniem użyć w ogrodzie jako nawóz. Wytwarza niewielką ilość dymu, co dobrze wpływa na środowisko naturalne. 

Skąd najlepiej pozyskać pellet?

Wśród przedsiębiorstw produkujących pellet Kielce wiodą zdecydowany prym. Jakościowo jest też on najlepszy. Widać to szczególnie po tym, że to jedno z tych dużych miast, które zdołało sobie poradzić z problemami zadymienia i smogu. Paląc ekologicznym materiałem, wszyscy przyczyniamy się bezpośrednio do poprawy powietrza, którym oddychamy i jakości naszego życia.

W ilości i jakości firm wytwarzających pellet Białystok zajmuje drugie miejsce. Opał ze stolicy Podlasia można kupić w całej Polsce i jest on naprawdę wysokiej jakości. Nie bez znaczenia jest też to, że jego cena jest bardzo przystępna, dzięki czemu możemy łatwo zaoszczędzić i więcej pieniędzy zostanie w domowym budżecie na inne niezbędne wydatki. 

Pellet w przeciwieństwie do węgla nie brudzi, co ułatwia jego przechowywanie i można nim palić nawet w kominku, nie bojąc się o brudzący, czarny pył.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Na co zwrócić uwagę wybierając obuwie?
Na co zwrócić uwagę wybierając obuwie?
Wybór butów może wydawać się prostą czynnością. Zazwyczaj wchodzimy do sklepu stacjonarnego lub internetowego, przeglądamy dostępne modele, sprawdzamy cenę i […]
Jakie możemy wymienić nowoczesne elementy wyposażenia wnętrz?
Jakie możemy wymienić nowoczesne elementy wyposażenia wnętrz?
Nowoczesne wyposażenie domu doskonale pasuje do każdego domu. Bez względu na rozmiar i styl domu, możesz łatwo znaleźć coś, co […]
Jak stworzyć spójne wnętrze w stylu vintage?
Jak stworzyć spójne wnętrze w stylu vintage?
Styl vintage przeznaczony jest dla osób, które lubią nieoczywiste połączenia. Nowoczesne wnętrze, w którym wzrok przyciągają przedmioty z duszą to […]
Ostatnie wpisy
Polecamy