Jak działa pościel świecąca w ciemności?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pościel świecąca w ciemności to zabawny, łatwy sposób na dodanie odrobiny dodatkowego światła do każdego ciemnego pokoju. Zazwyczaj składa się z prześcieradeł, poduszek lub koców, które zostały wydrukowane z jaskrawymi kolorowymi wzorami, które będą świecić w ciemności. 

Świecąca w ciemności pościel istnieje od dawna, ale dopiero niedawno stała się powszechnie dostępna. Pierwsze świecące w ciemności przedmioty zostały faktycznie opracowane w latach 30. przez naukowców, którzy chcieli ułatwić widoczność samolotów wojskowych w nocy. 

Chociaż może to brzmieć jak prosta koncepcja, w rzeczywistości jest kilka dość skomplikowanych rzeczy, aby to wszystko się stało. 

Jak działa świecąca w ciemności tkanina?

Świecące tkaniny nie wytwarzają własnego światła – po prostu odbijają je z innych źródeł. Oznacza to, że jeśli chcesz, aby Twoja pościel świeciła w ciemności, musisz najpierw użyć zewnętrznego źródła światła (np. latarki), aby naładować jej jasne kolory. Następnie, gdy wyłączysz światła i pójdziesz spać, będą one nadal świecić jasno przez wiele godzin po tym zdarzeniu!

Jakie materiały mogą być używane w tkaninach świecących?

Istnieje kilka różnych rodzajów materiałów używanych w tworzeniu produktów świecących aktualnie: Arkusze z tworzywa sztucznego PVC, atrament fosforescencyjny lub odblaskowe nici wplecione w tekstylia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie możemy wymienić nowoczesne elementy wyposażenia wnętrz?
Jakie możemy wymienić nowoczesne elementy wyposażenia wnętrz?
Nowoczesne wyposażenie domu doskonale pasuje do każdego domu. Bez względu na rozmiar i styl domu, możesz łatwo znaleźć coś, co […]
Jakie są rodzaje hydroizolacji?
Jakie są rodzaje hydroizolacji?
Hydroizolacja, nazywana inaczej izolacją przeciwwodną, polega przede wszystkim na właściwym zabezpieczeniu budynku i jego poszczególnych elementów przed działaniem szkodliwych czynników […]
Jak zmotywować się do ćwiczeń?
Jak zmotywować się do ćwiczeń?
Lato to pora, kiedy wiele osób decyduje się zacząć uprawiać sport. Sprzyja temu wiele czynników, między innymi: wyższe temperatury, dłuższe […]
Ostatnie wpisy
Polecamy