Aikido – czym charakteryzuje się ten sport?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Aikido to sztuka walki, która została założona przez Morihei Ueshibę w Japonii. Jest ona syntezą jego treningu walki, filozofii i przekonań religijnych.

Specyficzny sport

Aikido często nazywane jest „drogą harmonii”. Celem aikido jest zmieszanie się z energią napastnika tak, aby energia stała się jak woda, płynąca wokół ciebie, nie czyniąc ci krzywdy.

Trening aikido kładzie nacisk na rzuty i blokady stawów, a nie na uderzenia. Aikido czerpie dużą część swojej mocy z odwracania energii od centrum napastnika, a nie z bezpośredniego przeciwstawiania się jej. Osiąga się to poprzez wejście (irimi) zamiast stawiania oporu (tenkan).

To nie tylko sport

Aikido nie jest tylko ćwiczeniem fizycznym; wymaga również koncentracji i dyscypliny umysłowej.

Założyciel Aikido, Morihei Ueshiba, wierzył, że wszechświat ciągle się zmienia i ewoluuje. Dla niego oznaczało to, że nie można przewidzieć, co się stanie w przyszłości. To skłoniło go do opracowania technik opartych na ruchach kolistych, a nie liniowych (jak większość innych sztuk walki). W ten sposób mógł poradzić sobie z każdym rodzajem ataku bez konieczności czekania, aż atak nastąpi jako pierwszy!

Jeśli chcesz zmobilizować swoje dziecko do aktywności fizycznej, to sztuki walki Poznań, jest miastem gdzie na pewno Ci się to uda.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co warto zastosować na opuchniętą kostkę?
Co warto zastosować na opuchniętą kostkę?
Opuchnięte kostki to nie lada problem. Ból i dyskomfort, który sprawiają, utrudnia poruszanie się i wpływa znacznie na pogorszenie samopoczucia. […]
Kompleksowa obsługa księgowa – co warto o niej wiedzieć?
Kompleksowa obsługa księgowa – co warto o niej wiedzieć?
Usługi księgowe nieuchronnie stają się częścią naszego życia. Często postrzega się je jako coś formalnego, nudnego i skomplikowanego. W rzeczywistości […]
Jak wygląda masaż kamieniami ?
Jak wygląda masaż kamieniami ?
Masaż kamieniami wywodzi się z Dalekiego Wschodu. Jego fundamentalnym elementem jest teoria przepływu energii przez organizm. Według niej w naszym […]
Ostatnie wpisy
Polecamy