Zmarszczki to poprzeczne lub podłużne bruzdy, które powstają na skórze twarzy. Ich ilość i głębokość zależy zarówno od czynników genetycznych, jak i środowiskowych. Nie trzeba się jednak ich obawiać, ponieważ rozwój medycyny i kosmetologii sprawił, że można sobie z nimi skutecznie radzić. Co pomoże na drobne zmarszczki na twarzy? Jaki zabieg najlepiej zastosować?

Zamiast skalpela

Oferta gabinetów kosmetologicznych i medycyny estetycznej jest tak bogata, że każdy może znaleźć zabieg, który odpowiada jego potrzebom. Niektóre z nich pozwalają spłycić zmarszczki, podczas gdy inne eliminują je całkowicie. Takim przykładem są wypełniacze. Jednym z nich jest toksyna botulinowa, która wstrzykiwana jest przede wszystkim pacjentom, u których zmarszczki pojawiły się na skutek intensywnej pracy mięśni mimicznych. Alternatywą dla toksyny jest kwas hialuronowy, który podawany jest przede wszystkim w dolnej części twarzy.

Ciekawą propozycją jest też lifting wampirzy, którego oferta dostępna jest pod poniższym linkiem: https://proderma-clinique.pl/lifting-wampirzy. W czasie zabiegu wykorzystywane jest osocze bogatopłytkowe, które pobierane jest od pacjenta. Później łączone jest ono z antykoagulantem i wprowadzane do probówek. Wykorzystując odwirowanie, można oddzielić warstwę płytek krwi i osocze, a następnie podać pacjentowi. W czasie zabiegu powstają na skórze charakterystyczne, niewielkie plamki, które są kojarzone właśnie z tą metodą. W związku z tym zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

19 − 11 =