Stylowe lampy do łazienki – jakie wybrać?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Oświetlenie łazienkowe należy dostosować do różnych urządzeń, aby współgrały ze sobą. Warto wybrać najlepszy schemat oświetlenia swojej łazienki.

Podstawowe wskazówki
Przede wszystkim należy zadbać o światło wokół lustra i toaletki. Należy kupić dwie lampy łazienkowe, po jednej dla każdej strony lustra. Dzięki temu będzie zapewnione równomierne rozproszenie światła, a jednocześnie unikniemy cieni i plam na twarzy.

Alternatywą dla dwóch lamp po bokach luster jest światło nad lustrem. Dzięki temu możemy zaoszczędzić sporo miejsca.

Jeśli jednak nie mamy w ogóle miejsca, możemy kupić lustro, do którego dołączone jest już światło. Świetnym przykładem mogą być lusterka do makijażu. Zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić oświetlenie zadaniowe przy jednoczesnym zajmowaniu minimalnej powierzchni.

Lampy sufitowe łazienkowe
Lampy sufitowe doskonale nadają się do ogólnego, zewnętrznego oświetlenia całego pomieszczenia. Ta różnorodna kategoria obejmuje żyrandole, lampy wiszące, podtynkowe, pół-wpuszczane.

Żyrandole i wiszące lampy pełnią funkcję dekoracyjną. Oprawy do montażu wpuszczanego są idealne, jeśli chcemy udekorować łazienkę, ale jednocześnie mamy zbyt niski sufit, aby wybrać żyrandole i lampy wiszące. Wpuszczone lampy umieszczane są na praktycznie pustej przestrzeni, możemy je umieścić w pomieszczeniach kąpielowych, szafach i wnękach. Należy też pamiętać o wentylatorach łazienkowych.

Dopóki nasza łazienka jest właściwie wentylowana, możemy bezpiecznie wybrać dowolny rodzaj oświetlenia. Jeśli mamy problemy z nadmierną wilgocią, możemy zainstalować wentylator wyciągowy, np. z wbudowanym światłem.

Bogaty wybór lamp sklep Lampex oferuje w atrakcyjnych cenach.

Sprawdź przykładową ofertę: https://sklep.lampex.com.pl/produkty/pomieszczenia/lazienka.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Wypoczynek blisko natury – gdzie warto wypocząć?
Wypoczynek blisko natury – gdzie warto wypocząć?
Na co dzień większość osób ciężko pracuje zawodowo, ewentualnie intensywnie się uczy. Po jakimś czasie staje się to niezwykle obciążające […]
Jak przywrócić swojemu autu wygląd, jak przy zakupie z salonu?
Jak przywrócić swojemu autu wygląd, jak przy zakupie z salonu?
Auto kupione z salonu zawsze prezentuje się nadzwyczaj dobrze, a wynika to głównie z jego nowości. Niestety w miarę eksploatacji […]
Jak dobrać odpowiedni olej silnikowy do modelu samochodu?
Jak dobrać odpowiedni olej silnikowy do modelu samochodu?
Dobór oleju silnikowego wydaje się prostym i nieskomplikowanym zadaniem. Okazuje się jednak, że jest to zadanie zdecydowanie trudniejsze, ponieważ złe […]
Ostatnie wpisy
Polecamy