Stylowe lampy do łazienki – jakie wybrać?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Oświetlenie łazienkowe należy dostosować do różnych urządzeń, aby współgrały ze sobą. Warto wybrać najlepszy schemat oświetlenia swojej łazienki.

Podstawowe wskazówki
Przede wszystkim należy zadbać o światło wokół lustra i toaletki. Należy kupić dwie lampy łazienkowe, po jednej dla każdej strony lustra. Dzięki temu będzie zapewnione równomierne rozproszenie światła, a jednocześnie unikniemy cieni i plam na twarzy.

Alternatywą dla dwóch lamp po bokach luster jest światło nad lustrem. Dzięki temu możemy zaoszczędzić sporo miejsca.

Jeśli jednak nie mamy w ogóle miejsca, możemy kupić lustro, do którego dołączone jest już światło. Świetnym przykładem mogą być lusterka do makijażu. Zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić oświetlenie zadaniowe przy jednoczesnym zajmowaniu minimalnej powierzchni.

Lampy sufitowe łazienkowe
Lampy sufitowe doskonale nadają się do ogólnego, zewnętrznego oświetlenia całego pomieszczenia. Ta różnorodna kategoria obejmuje żyrandole, lampy wiszące, podtynkowe, pół-wpuszczane.

Żyrandole i wiszące lampy pełnią funkcję dekoracyjną. Oprawy do montażu wpuszczanego są idealne, jeśli chcemy udekorować łazienkę, ale jednocześnie mamy zbyt niski sufit, aby wybrać żyrandole i lampy wiszące. Wpuszczone lampy umieszczane są na praktycznie pustej przestrzeni, możemy je umieścić w pomieszczeniach kąpielowych, szafach i wnękach. Należy też pamiętać o wentylatorach łazienkowych.

Dopóki nasza łazienka jest właściwie wentylowana, możemy bezpiecznie wybrać dowolny rodzaj oświetlenia. Jeśli mamy problemy z nadmierną wilgocią, możemy zainstalować wentylator wyciągowy, np. z wbudowanym światłem.

Bogaty wybór lamp sklep Lampex oferuje w atrakcyjnych cenach.

Sprawdź przykładową ofertę: https://sklep.lampex.com.pl/produkty/pomieszczenia/lazienka.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co powinno znaleźć się w biurowej łazience?
Co powinno znaleźć się w biurowej łazience?
Osoby pracujące w biurach spędzają w nich co najmniej kilka lub kilkanaście godzin dziennie, dlatego muszą mieć zapewniony swobodny dostęp […]
Przegląd techniczny kasy – kiedy go dokonać?
Przegląd techniczny kasy – kiedy go dokonać?
Każdy właściciel kasy fiskalnej, niezależnie od jej rodzaju ma obowiązek dokonywania regularnych przeglądów technicznych. Po stronie właściciela leży odpowiedzialność, aby […]
Świnie – jak się przygotować chlewnię do ich?
Świnie – jak się przygotować chlewnię do ich?
Chlewnia to dużo pracy, ale i satysfakcji. Świnie to inteligentne zwierzęta, które można wyszkolić do robienia niesamowitych rzeczy. Jeśli jesteś […]
Ostatnie wpisy
Polecamy