Zestawy do zabezpieczeń w bankach

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Zabezpieczenie stref 24h/7 w bankach to bardzo istotna kwestia. Pomieszczenia bankomatu, wpłatomatu czy wrzutni nocnej powinny być odpowiednio zabezpieczone, by chronić finanse i dane osobowe klientów banku. Aby osoby korzystające z bankomatów lub wpłatomatów mogły się czuć bezpiecznie, niezbędne są odpowiednie zestawy do zabezpieczeń w bankach. Bezpieczne korzystanie z całodobowych stref bankowych umożliwi dedykowany zestaw MM-bank. Z czego składa się zestaw i jak prawidłowo go zamontować? Oto co należy wiedzieć!

Zestaw do zabezpieczenia bankomatu – co warto wiedzieć?

Każdy klient bankomatu, wpłatomatu lub wrzutni nocnej chce mieć gwarancję, że podczas korzystania z tego rodzaju samoobsługowych pomieszczeń jego finanse będą bezpieczne, a obsługiwanie tego rodzaju urządzeń komfortowe. Zestaw MM-bank zabezpiecza pomieszczenia bankomatu przez dostępem osób niepowołanych. Składa się z kontrolera, czytnika kart magnetycznych/zbliżeniowych, czujnika otwarcia drzwi, rygla elektromagnetycznego i zasilacza 12V DC. Ta wyspecjalizowana technologia znajduje swoje zastosowanie głównie w strefach 24 h banku. To użyteczne urządzenie z powodzeniem ułatwiają kontrolę operacji przeprowadzanych przez klientów banku i nadzór dostępu osób niepowołanych.

Z czego składa się i jak działa Zestaw MM-bank?

Wyspecjalizowany zestaw zabezpieczający bankomat składa się z kilku kluczowych elementów. Zamek do pomieszczenia bankomatu (lub wrzutni) Z51/bank obsługuje drzwi wejściowe do przedsionka bankomatowego. We współpracy z zewnętrznym czytnikiem kart magnetycznych i z czytnikiem kart zbliżeniowych daje możliwość wejście do pomieszczenia z bankomatem (lub wrzutnią) klientowi banku posiadającemu kartę bankową wyłącznie wtedy, gdy w tym czasie nie przebywa inna osoba korzystająca z pomieszczenie. Dzięki temu mamy pewność, że nikt niepowołany znajdzie się obok nas podczas gdy wpłacamy lub wypłacamy nasze pieniądze.

Czytnik kart bankomatowych CZM-503/MM, który jest nieodłączną częścią zestawu, potrafi zidentyfikować zbliżeniową kartę bankomatową lub stykową (chipową). Element ten wyposażony jest w specjalną gumową uszczelkę, która gwarantuje odporność na niesprzyjające warunki atmosferyczne. Czytnik RFID MR50/bank zaś odczytuje identyfikator (UID) kart Philips Mifare®. Tego rodzaju identyfikatora kart jest coraz częściej stosowany do odczytu kart bankowych przystosowanych do szybkich płatności zbliżeniowych. Czytnik może być także uzupełnieniem wyposażenia kontroli dostępu do pomieszczenia bankomatu (strefy 24h) MM-bank i tym samym ułatwiać dostęp do tego pomieszczenia klientom wyposażonym w bankową kartę zbliżeniową.

Gdzie kupić zestaw zabezpieczający bankomat?

Technologie umożliwiające bezpieczne i komfortowe korzystanie z bankomatowych stref 24 są dziś standardem, z którego korzysta większość banków w Polsce. Zestaw MM-bank, który składa się z kilku elementów o wysokich parametrach technicznych, kupisz w MicroMade, u polskiego producenta urządzeń elektronicznych. To, co wyróżnia MicroMade to doskonałe opinie i szeroki wachlarz funkcjonalnych narzędzi zabezpieczających. Firma współpracuje z najlepszymi inżynierami elektronikami proponującymi najnowocześniejsze rozwiązania.  

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Badania NDT – co to znaczy?
Badania NDT – co to znaczy?
Badania NDT mają za zadanie uzyskanie informacji na temat własności danego elementu bez wnikania w jego strukturę. W ten sposób […]
Jak wygląda praca tłumacza przysięgłego
Jak wygląda praca tłumacza przysięgłego
Osoby, które zechcą pracować na stanowisku tłumacza przysięgłego (sprawdź przykładową ofertę: “tłumacz przysięgły Warszawa”), muszą skończyć odpowiednie studia lingwistyczne np. […]
Dmuchana lalka – gadżet czy uzależnienie?
Dmuchana lalka – gadżet czy uzależnienie?
Zazwyczaj dmuchane lalki są kojarzone z wieczorami kawalerskimi, gdzie to przyszły pan młody dostaje je w prezencie od swoich kolegów […]
Ostatnie wpisy
Polecamy