Jak usunąć naklejki z szyby w domu?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jeśli masz naklejkę na szkle, którą nie jest łatwo usunąć, to musisz użyć specjalnych narzędzi lub innych środków. Zazwyczaj wystarczy zastosować nacisk i wyciągnąć naklejkę za pomocą pęsety lub noża. Jeśli to nie zadziała, to warto spróbować użyć acetonu lub zmywacza do paznokci. Bądź jednak ostrożny – jeśli używasz acetonu, to upewnij się, że nie jest on szkodliwy dla Twojej skóry lub wzroku.

Usuń kurz

Przed usunięciem naklejki upewnij się, że nie ma na niej kurzu. W tym celu użyj odkurzacza i wyszczotkuj kurz z powierzchni naklejki. Jeśli są w niej jakieś małe dziurki, to wypełnij je białym klejem i poczekaj, aż całkowicie wyschnie przed dalszą kontynuacją.

Zbadaj naklejkę

Zbadaj dokładnie swoją naklejkę i zobacz, gdzie najmocniej przykleja się do szyby. Najprawdopodobniej będzie tam kilka punktów styku obu powierzchni (na przykład na rogach). Jeśli w naklejce są jakieś słabe miejsca (na przykład z powodu zagięć), spróbuj je również usunąć, naciskając na nie pęsetą lub ostrzem noża.

Usuń naklejkę ze szklanej powierzchni 

Jeśli zdecydowałeś się usunąć naklejkę ze szkła, ostrożnie oderwij jej brzegi pęsetą lub nożem. Jeśli są w niej jakieś małe dziurki, wypełnij je białym klejem i przed kontynuacją poczekaj aż całkowicie wyschnie. Uważaj, aby nie uszkodzić szklanej powierzchni pęsetą lub nożem. Jeśli planujesz nadal używać naklejki, zdejmij ją ostrożnie i odłóż na bok.

Wyczyść powierzchnię szyby 

Dokładnie wyczyść powierzchnię swojej szyby wodą z mydłem. Ułatwi to usunięcie wszelkich pozostałości kleju pozostawionych przez naklejkę po zakończeniu naprawy.

Po więcej porad odnośnie usuwania naklejek z szyb udaj się na stronę https://naklejkon.pl/blog/jak-zdjac-naklejki-z-szyby.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Karafka do whisky – czyli idealny prezent dla mężczyzny
Karafka do whisky – czyli idealny prezent dla mężczyzny
Znalezienie odpowiedniego prezentu nawet dla bliskiej osoby potrafi być skomplikowane i dotyczy to zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Zazwyczaj chcemy, […]
Jaki wpływ na nasze zdrowie ma promieniowanie?
Jaki wpływ na nasze zdrowie ma promieniowanie?
W dzisiejszych czasach każdy dom wyposażony jest w szereg sprzętów elektronicznych. Nierzadko jednak nie mamy świadomości jak szkodliwe może być […]
Jak prowadzić ewidencję czasu pracy?
Jak prowadzić ewidencję czasu pracy?
Według Kodeksu Pracy pracodawca jest zobowiązany do rejestrowania czasu pracy swoich podwładnych. Prawo nie określa jednoznacznie, jak takie ewidencjonowanie ma […]
Ostatnie wpisy
Polecamy