Odpowiednio dobrane okulary korekcyjne oraz przeciwsłoneczne potrafią optycznie zmienić rysy twarzy. Dla większości osób samodzielny dobór modelu oraz wielkości szkieł jest bardzo trudnym zadaniem. Wystarczy jednak poznać kilka najważniejszych zasad, którymi trzeba się kierować, a problem z wyborem okularów zniknie raz na zawsze.

Najważniejsze zasady doboru okularów do kształtu twarzy

Dobierając okulary do kwadratowej twarzy, która charakteryzuje się mocno i wyraziście zarysowaną szczęką warto wybrać modele, które optycznie ją złagodzą. Najlepiej sprawdzają się oprawki lekko zaokrąglone, czyli tzw. awiatorki. Bardzo dobrze wydłużą twarz i sprawią, że będzie wydawała się ona delikatniejsza. Dla osób z okrągłą buzią idealnym rozwiązaniem są okulary, które posiadają jak najmniej krągłości, które dodatkowo mogą sprawiać, że twarz będzie wydawała się krąglejsza niż w rzeczywistości. Najlepiej sprawdzą się oprawki nieco szersze niż obrys twarzy, proste u góry i od dołu. Szeroki wybór różnego rodzaju modeli znaleźć można na stronie https://blochoptyk.pl/.

Osoby z twarzą prostokątną, która jest zdecydowanie dłuższa niż kwadratowa powinny zdecydować się na okulary nie przekraczające szerokości twarzy. Sprawi to, że wyda się ona krótsza i subtelniejsza. Najbezpieczniejszym kolorem oprawek z pewnością jest czerń, która pasuje do każdego typu urody. Osoby bardziej odważne mogą jednak zdecydować się na mocniejsze kolory, które pozwolą skutecznie wyróżnić się z tłumu i zwrócić na siebie uwagę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × jeden =