Praktyczne prezenty na urodziny dziecka

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Praktyczny prezent nie musi być nudny czy nieatrakcyjny dla dziecka. Współczesne maluchy są co prawda rozpieszczane mnóstwem zabawek, gier i gadżetów. Nie oznacza to jednak, że zadowolą je wyłącznie takie upominki. Wielu dorosłych nie chce kupować kolejnej byle jakiej rzeczy, która już po chwili wyląduje w kącie. Swoje ciężko zarobione pieniądze wolą wydawać na coś pożytecznego. Prezent otwierający dziecku oczy na nowe możliwości, poszerzający jego horyzonty, a nawet pomagający w utrzymaniu zdrowia.

Prezenty zachęcające do aktywności

Problem otyłości wśród polskich dzieci jest znaczący. Szukając zatem pomysłu na praktyczny prezent, warto zwrócić uwagę na sprzęt sportowy. Trudno spodziewać się, że kilkulatek będzie korzystał z bieżni, ale rowery dla dzieci to świetny pomysł. Zwłaszcza jeżeli dorośli także wyprowadzą swoje jednoślady z piwnicy i wspólnie wybiorą się na przejażdżkę. Wyjdzie na zdrowie wszystkim, a dodatkowo pomoże wzmocnić relacje międzyludzkie.

Maluchom można sprezentować model biegowy, dzięki któremu spacery na pewno staną się przyjemniejsze. Nieco starsze dzieci otrzymują rowery 18-calowe. Duży wybór takich modeli można zobaczyć na https://www.runo.sklep.pl/115-rowery-18-cali. Jednoślad dopasowany do wieku to jeden z lepszych prezentów dla najmłodszych członków rodziny.

Alternatywą może być hulajnoga, ale także oryginalne koło do nauki pływania. Hitem ostatnich lat są trampoliny, zachęcające do spędzania większej ilości czasu na świeżym powietrzu. Do łask wracają natomiast wrotki i rolki.

Już od pierwszych lat życia warto zachęcać pociechy do aktywnego spędzania czasu, co jest podstawą ich prawidłowego rozwoju psychofizycznego. Pomaga też w profilaktyce wielu chorób.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać portfel idealny do małej torebki?
Jak wybrać portfel idealny do małej torebki?
Portfel to nieodzowny dodatek, który nosimy przy sobie, by zawsze mieć dostęp do pieniędzy, kart płatniczych i dokumentów. Nie każdy […]
Typy ograniczników przepięć – czy się od siebie różnią?
Typy ograniczników przepięć – czy się od siebie różnią?
Ograniczniki przepięć to bardzo ważne elementy każdej instalacji elektrycznej. Chronią urządzenia przed skutkami nagłej zmiany napięcia, co mogłoby skutkować ich […]
Prezent dla nauczyciela – co wybrać?
Prezent dla nauczyciela – co wybrać?
Podarunek dla nauczyciela to nie prezent dla dziadka – nauczyciel jest osobą, z którą łączą nas specyficzne relacje. Należy trzymać […]
Ostatnie wpisy
Polecamy