Jakie środki czystości wchodzą w skład chemii gospodarczej?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kategoria chemia gospodarcza obejmuje środki czyszczące, dezynfekujące i polerujące. Chemia gospodarcza jest używana w domu do czyszczenia powierzchni, usuwania plam i zabijania zarazków. Pomagają one również utrzymać zdrowy dom, zapobiegając rozwojowi bakterii na blatach i w łazienkach.

Chemia gospodarcza jest dostępna w postaci płynnej, proszku i aerozolu. Niektóre środki chemii gospodarczej obejmują:

Uniwersalne środki czyszczące 

Te wielofunkcyjne produkty mogą być używane do czyszczenia blatów, podłóg, ścian, okien i nie tylko. Niektóre uniwersalne środki czyszczące mogą zawierać wybielacz lub amoniak (rozcieńczone formy obu) jako składniki.

Wybielacz 

Używany do wybielania odzieży i dezynfekcji powierzchni wokół domu. Wybielacz może podrażniać wrażliwą skórę i oczy, dlatego ważne jest, aby podczas stosowania go w domu dokładnie przestrzegać instrukcji producenta.

Środki do czyszczenia kanalizacji 

Substancje, które rozpuszczają włosy i tłuszcz gromadzący się w kanalizacji. Niektóre środki do czyszczenia odpływów zawierają również kwasy lub sodę kaustyczną, które mogą powodować oparzenia w przypadku kontaktu ze skórą lub oczami.

Środki dezynfekujące 

Środki dezynfekujące zabijają zarazki na twardych powierzchniach, takich jak blaty i armatura łazienkowa, rozbijając ich ściany komórkowe za pomocą silnych kwasów lub zasad. Środki dezynfekujące są często łączone ze środkami czyszczącymi, aby ułatwić ich stosowanie w domu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co jeść będąc na diecie bezglutenowej?
Co jeść będąc na diecie bezglutenowej?
Zdrowa i odżywcza dieta bez glutenu Przejście na dietę bezglutenową może wydawać się na początku dla niektórych osób nie lada […]
Zakupy online – czy są dla każdego?
Zakupy online – czy są dla każdego?
Dynamiczny rozwój nowoczesnych technologii sprawił, że codzienne zakupy można również zrobić przez internet, nie wychodząc z domu. W ten sposób […]
Skóra trądzikowa – jakie zabiegi u kosmetyczki wybrać?
Skóra trądzikowa – jakie zabiegi u kosmetyczki wybrać?
Dawniej trądzik traktowany był jako dolegliwość skórna z którą zmagają się wyłącznie nastolatki, przechodzące burzę hormonów. Wypryski i wszelkie niedoskonałości […]
Ostatnie wpisy
Polecamy