Kategoria chemia gospodarcza obejmuje środki czyszczące, dezynfekujące i polerujące. Chemia gospodarcza jest używana w domu do czyszczenia powierzchni, usuwania plam i zabijania zarazków. Pomagają one również utrzymać zdrowy dom, zapobiegając rozwojowi bakterii na blatach i w łazienkach.

Chemia gospodarcza jest dostępna w postaci płynnej, proszku i aerozolu. Niektóre środki chemii gospodarczej obejmują:

Uniwersalne środki czyszczące 

Te wielofunkcyjne produkty mogą być używane do czyszczenia blatów, podłóg, ścian, okien i nie tylko. Niektóre uniwersalne środki czyszczące mogą zawierać wybielacz lub amoniak (rozcieńczone formy obu) jako składniki.

Wybielacz 

Używany do wybielania odzieży i dezynfekcji powierzchni wokół domu. Wybielacz może podrażniać wrażliwą skórę i oczy, dlatego ważne jest, aby podczas stosowania go w domu dokładnie przestrzegać instrukcji producenta.

Środki do czyszczenia kanalizacji 

Substancje, które rozpuszczają włosy i tłuszcz gromadzący się w kanalizacji. Niektóre środki do czyszczenia odpływów zawierają również kwasy lub sodę kaustyczną, które mogą powodować oparzenia w przypadku kontaktu ze skórą lub oczami.

Środki dezynfekujące 

Środki dezynfekujące zabijają zarazki na twardych powierzchniach, takich jak blaty i armatura łazienkowa, rozbijając ich ściany komórkowe za pomocą silnych kwasów lub zasad. Środki dezynfekujące są często łączone ze środkami czyszczącymi, aby ułatwić ich stosowanie w domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziesięć − 7 =