Jakie środki czystości wchodzą w skład chemii gospodarczej?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kategoria chemia gospodarcza obejmuje środki czyszczące, dezynfekujące i polerujące. Chemia gospodarcza jest używana w domu do czyszczenia powierzchni, usuwania plam i zabijania zarazków. Pomagają one również utrzymać zdrowy dom, zapobiegając rozwojowi bakterii na blatach i w łazienkach.

Chemia gospodarcza jest dostępna w postaci płynnej, proszku i aerozolu. Niektóre środki chemii gospodarczej obejmują:

Uniwersalne środki czyszczące 

Te wielofunkcyjne produkty mogą być używane do czyszczenia blatów, podłóg, ścian, okien i nie tylko. Niektóre uniwersalne środki czyszczące mogą zawierać wybielacz lub amoniak (rozcieńczone formy obu) jako składniki.

Wybielacz 

Używany do wybielania odzieży i dezynfekcji powierzchni wokół domu. Wybielacz może podrażniać wrażliwą skórę i oczy, dlatego ważne jest, aby podczas stosowania go w domu dokładnie przestrzegać instrukcji producenta.

Środki do czyszczenia kanalizacji 

Substancje, które rozpuszczają włosy i tłuszcz gromadzący się w kanalizacji. Niektóre środki do czyszczenia odpływów zawierają również kwasy lub sodę kaustyczną, które mogą powodować oparzenia w przypadku kontaktu ze skórą lub oczami.

Środki dezynfekujące 

Środki dezynfekujące zabijają zarazki na twardych powierzchniach, takich jak blaty i armatura łazienkowa, rozbijając ich ściany komórkowe za pomocą silnych kwasów lub zasad. Środki dezynfekujące są często łączone ze środkami czyszczącymi, aby ułatwić ich stosowanie w domu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czy zamki zarządzane zdalnie są bezpieczne?
Czy zamki zarządzane zdalnie są bezpieczne?
Innowacyjne technologie coraz częściej przenikają do naszego codziennego życia. Doskonałym przykładem są zamki do drzwi zarządzane zdalnie (wyłącznie elektronicznie), które […]
Stylowe lampy do łazienki – jakie wybrać?
Stylowe lampy do łazienki – jakie wybrać?
Oświetlenie łazienkowe należy dostosować do różnych urządzeń, aby współgrały ze sobą. Warto wybrać najlepszy schemat oświetlenia swojej łazienki. Podstawowe wskazówki […]
Czym są brwi ombre?
Czym są brwi ombre?
Stosowanie efektu ombre to długotrwały trend, który pozwala na uzyskanie naturalnego wyglądu nawet w pełnym makijażu. Polega na stopniowaniu koloru […]
Ostatnie wpisy
Polecamy