W czasach, w których coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, jak ważne jest dbanie o kondycję fizyczną i równowagę psychiczną, sztuki walki zyskują na popularności. Holistycznie wpływają na rozwój całego ciała, pomagają w koordynacji, zwiększają również koncentrację. Pozwalają także rozładować napięcie i zmierzyć się z najtrudniejszym przeciwnikiem – samym sobą. Aby uprawianie tych kontaktowych sportów było bezpieczne, trzeba się do tego odpowiednio przygotować.

Ochraniacze na głowę i ciało

Sztuki walki to ćwiczenia łatwo powodujące kontuzje. Dlatego też niezbędne jest odpowiednie wyposażenie. Zwykle poza ochroną pełnią one także dodatkową funkcję, korygują ustawienie ciała, ale także wzmacniają mięśnie.

Jednym z takich elementów są ochraniacze na piszczele Masters. Osłaniają nogi przed poważnym uszkodzeniem podczas uderzania przeciwnika. Są także obciążeniem dla tej części ciała, przez co rozwijają siłę.

Bandaże bokserskie chronią z kolei dłonie i nadgarstki, a nawet kości strzałkowe. Dzieje się tak, ponieważ ograniczają ich ruchomość. Dzięki temu zabezpieczają je przed złamaniami i zwichnięciami. Dodatkowo pomagają w bezpieczny sposób wzmacniać siłę ciosów.

W kwestii bezpieczeństwa najważniejszym sprzętem jest hełm. Powinien być odpowiednio dopasowany do rozmiaru głowy. Dobrze, jeśli materiał wewnętrzny wykonany jest ze skóry. Naturalny  materiał daje duży komfort noszenia. Odpowiednie wypełnienie zabezpiecza głowę.

Z czasem ciało nabierze większej wytrzymałości, elastyczności i siły. Dobrze dobrany sprzęt, pomaga kształtować odpowiednią postawę i budować mięśnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × 2 =