Obecnie żabki są najbardziej tradycyjnym i najstarszym sposobem zawieszania zasłon lub firan na karniszu. Pamiętają one jeszcze czasy naszych babć, które idealnie równo mocowały na nich ozdoby dekoracyjne domowych okien. Ich zaletą jest to, że tkanin nie trzeba dodatkowo przygotowywać. Wad posiadają jednak dużo więcej. Przede wszystkim proste mocowanie firan nie wygląda ładnie. Dopiero po zmarszczeniu materiału wyglądają one nieco efektywniej. Po drugie, aby to zrobić, trzeba się sporo namęczyć i wykazać dużą cierpliwością. Na szczęście na rynku pojawia się coraz więcej rozwiązań ułatwiających mocowanie zasłon i firan.

Komfortowe przelotki i szelki do różnych materiałów

Przelotki to metalowe kółka wbijane w tkaninę zasłon, które kolejno zakłada się na karnisz. Jest to bardzo proste rozwiązanie, ponieważ materiału nie trzeba dodatkowo układać, ani marszczyć. Zasłony na przelotkach pięknie wyglądają, gdy są wykonane z grubszych, lejących się tkanin, ponieważ nie ma tam tak dużego kontrastu pomiędzy materiałem a metalowymi wykończeniami przelotek. Delikatne firany poleca się montować na szelkach. Wygląda to dużo lżej i bardziej klasycznie. Szelki mogą przybierać różne formy, w zależności od preferencji. Dostępne są zarówno te klasyczne, jak i z elementami dekoracyjnymi, dodającymi nieco finezji zawieszonym na nich firankom.

Finezja i prostota w jednym

Taśmy systemowe i przeszycia tunelowe to akcesoria wszyte do firan i zasłon niewidoczne gołym okiem, a służące do montowania ich na karniszu. Chcąc uzyskać spektakularny efekt końcowy, poleca się zastosowanie taśm, gdyż tkaniny przyczepiane do nich można z łatwością marszczyć i układać wedle upodobań. Istnieje kilka rodzajów samych taśm – mogą być one zarówno bawełniane, jak i żyłkowe. Żyłkowe są całkowicie bezbarwne, więc znajdują zastosowanie nawet w najbardziej delikatnych materiałach. Przeszycia tunelowe stanowią specjalne obszycia firan i zasłon, w których pozostaje miejsce na karnisz.

Są idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących prostotę, o czym przekonasz się, zapoznając się z ofertą akcesoriów, firan i zasłon, które znajdziesz na stronie internetowej sklepu https://magdalena24.pl/firany/do-kuchni/zazdrostki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

20 − dwadzieścia =