Urządzając pokój dziecka, rodzice zazwyczaj skupiają się jedynie na atrakcyjnym wyglądzie, starając się stworzyć maluchowi istny plac zabaw zamknięty w czterech ścianach mieszkania. Nie jest to najlepsze podejście. Tanie, fikuśne mebelki z płyty wiórowej, chwiejące się łóżeczko, które miało być tylko na chwilę i tymczasowe akcesoria tekstylne sprawią, że w niedalekiej przyszłości będziemy zmuszeni do wymiany całego wyposażenia, generując tym samym bardzo duże koszty.

Aby uniknąć niepotrzebnych wydatków, postawmy na ponadczasowe i uniwersalne elementy wystroju wysokiej jakości. Dobrze sprawdzą się klasyczne, drewniane meble, solidne łóżko z porządnym materacem oraz tkaniny z wyższej półki. Tak urządzone wnętrze posłuży naszemu dziecku przez długi czas, a bardziej przytulnego charakteru nadamy dekoracjami.

Na co zwrócić uwagę, urządzając pokój dziecka?

Jeśli nie chcemy zmieniać całej aranżacji co dwa lata, najlepiej wybierać meble i akcesoria sprawdzonych producentów. Decydując się na elementy wyposażenia z surowców naturalnych, zapewniamy sobie i maluchom coś, co zostanie z nami przez długi czas. To samo dotyczy dodatków tkaninowych oraz materaców do łóżeczek. Dobrze dobrane pościele dla dzieci uszyte z bawełny, jak również prawidłowo dopasowany, dosyć twardy materac będą sprzyjać komfortowemu wypoczynkowi, który w pierwszych latach życia jest niesamowicie ważny. Warto też zwracać uwagę na to, by wszystkie produkty, które mają znaleźć się w pokoju naszej pociechy, były wykonane z materiałów przyjaznych najmłodszym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × dwa =