Wzrost zainteresowania tanimi oczyszczalniami przydomowymi wśród osób posiadających budynki nie podłączone do systemów kanalizacji ściekowej jest odnotowywany w ostatnich latach. Wynika z faktu, że tego rodzaju rozwiązanie jest wiele bardziej opłacalne od tradycyjnych szamb. Pozwala na spore oszczędności, które pozostają na inne wydatki w domowych budżetach. Koszty związane z tego typu rozwiązaniem ponoszone są tak naprawdę jedynie na etapie samej realizacji inwestycji. Pomimo to cena budowy przydomowej oczyszczalni ścieków i tak w miarę szybko zwraca się, ponieważ jej eksploatacja jest tania.

Od czego zależy koszt budowy oczyszczalni ścieków?

Cena tego typu rozwiązania jest zależna od kilku czynników. Jednym z nich jest przykładowo materiał, z jakiego ma zostać wybudowana sama oczyszczalnia. Kolejną kwestią jest rodzaj technologii, jaki zostanie zastosowany do oczyszczania ścieków. W tej kwestii firmy zajmujące się budową przydomowych oczyszczalni ścieków takie jak na przykład https://interprogress.pl/lp/przydomowe-oczyszczalnie-sciekow-leszno/ oferują dwa rodzaje rozwiązania. Wykorzystywanie czynnego osadu lub zanurzonego złoża biologicznego, odpowiadającego za rozkład ścieków. Istnieje także możliwość połączenia tych dwóch metod, dzięki czemu uzyskane rozwiązanie jest najbardziej wydajne i korzystne dla użytkowników. 

Koszty związane z tego typu inwestycją oscylują w granicach od 10 000 do ponad 20 000 tysięcy złotych, co mogłoby się wydawać sporą kwotą. Jednak przeliczając wydatki, związane z wywozem nieczystości przez lata, rozwiązanie to jest znacznie tańsze i bardziej wygodne dla mieszkańców domów jednorodzinnych i nie tylko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jedenaście − sześć =