Siatki są popularnymi rozwiązaniami, stosowanymi między innymi w budownictwie, przemyśle różnego rodzaju, czy też jako niezbędny element ogrodzeniowy domu lub działki. Co należy wiedzieć na temat jej produkcji i właściwości? Przedstawiamy pokrótce to zagadnienie.

Powstawanie siatki cięto-ciągnionej w wersji siatki Leduchowskiego

Siatki cięto-ciągnione są bardzo popularnym typem siatek, a wśród nich jednymi z najbardziej znanych są siatki Leduchowskiego. Ta ostatnia powstaje poprzez wykonanie szeregu równoległych, małych nacięć na arkuszu blachy. Aby nastąpiło przesunięcie nacięć względem siebie, arkusz przygotowanej blachy jest powoli rozciągany, aż do powstania oczek o wielkości kilku centymetrów.

Najważniejsze parametry siatki Leduchowskiego

Zaprezentowany pokrótce powyżej, popularny rodzaj siatki odznacza się szeregiem parametrów, które wpływają na jej popularność. Przede wszystkim jest łatwa do przygotowania i stosunkowo ekonomiczna, zarówno na etapie tworzenia, jak i później zakupu oraz wykorzystania.

Co więcej, siatka cięto-ciągniona odznacza się takimi ważnymi cechami jak odporność na czynniki zewnętrzne, trwałość, wydajność i ekonomiczna cena. Wykorzystanie profesjonalnych maszyn do produkcji siatki cięto-ciągnionej pozwala na uzyskanie jej optymalnych parametrów, a także wielkości sięgającej nawet 1500 mm. Siatki Leduchowskiego mogą być wykonywane z arkuszy blachy lub taśm blachy, co jeszcze bardziej ułatwia ich przygotowywanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × 3 =