Jak skompletować wyprawkę dla niemowlaka?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jednym z pierwszych wyzwań, przed którymi stoją młodzi rodzice, jest kupno wyprawki dla maluszka. Wybór produktów tego typu jest ogromny, więc łatwo ulec oszołomieniu, spędzając w sklepach długie godziny. Zakupy trzeba jednak robić z dużą rozwagą, aby uniknąć wydawania pieniędzy na rzeczy i bibeloty, których często nawet nie użyjemy.

Najważniejszy jest umiar

Aby dokonać właściwego wyboru produktów wchodzących w skład wyprawki dla dziecka, warto najpierw pochodzić po sklepach i zebrać katalogi, które następnie można na spokojnie przejrzeć w domu. Doskonałym rozwiązaniem jest także internet – można tam bowiem bez problemu znaleźć te same rzeczy co w sklepach stacjonarnych, ale często w niższych cenach. Akcesoria niezbędne w pierwszych tygodniach życia dziecka można przypisać do kilku różnych kategorii.

Ubieranie – najlepiej zakupić po cztery pary kaftaników, śpioszków, body i pajacyków, a także dwie sztuki czapeczek, do 5 par skarpetek, 3 pary rękawiczek i sweterek, jeśli to okres zimowy. Warto wybierać produkty z dobrej jakości materiałów.

Przewijanie – można zaopatrzyć się w przewijak, chusteczki nawilżane, krem na odparzenia oraz kosz na zużyte pieluchy.

Higiena – warto kupić wanienkę (można też używać dużej miski), mydełko do skóry wrażliwej, ręcznik, szczoteczkę do włosów, gaziki oraz płatki higieniczne, a ponadto termometr do wody i aspirator do nosa.

Sen – tutaj niezbędne będzie łóżeczko lub kołyska, materac, dwa kocyki (cienki i gruby) i pościel.

Wyjścia z domu – w tej kategorii mieści się chusta wiązana, wózek (warto zainteresować się zwłaszcza wózkami spacerowymi tego typu https://mamaija.pl/wozki-dzieciece/wozki-spacerowe.html), torba na akcesoria, parasolka, krem do twarzy, a także fotelik samochodowy ( polecane są artykuły firmy Cybex).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Trendy w projektowaniu menu dla restauracji
Trendy w projektowaniu menu dla restauracji
Zaprojektowanie nowoczesnego menu dla restauracji wymaga prześledzenia aktualnych trendów w tym zakresie oraz zwrócenia uwagi na detale graficzne przykuwające wzrok, […]
Do czego służy kombiwar halogenowy?
Do czego służy kombiwar halogenowy?
Piec konwekcyjny z halogenem to urządzenie kuchenne, które wykorzystuje zarówno konwekcję, jak i metody ogrzewania na podczerwień do gotowania żywności. […]
Katering dietetyczny – dlaczego warto się na niego zdecydować?
Katering dietetyczny – dlaczego warto się na niego zdecydować?
Catering dietetyczny to doskonałe rozwiązanie dla osób, które są na ścisłej diecie. Pomaga im utrzymać wagę i zachować zdrowie. Oto […]
Ostatnie wpisy
Polecamy