Zarówno dorośli jak i dzieci czekają na zakończenie starego roku i wszystko to co przyniesie ze sobą nowy. W ostatni dzień roku wiele osób wybiera się na huczne bale i przyjęcia. Ta część z nas, która ma małe dzieci nie zawsze może sobie na to pozwolić. Jednak zamiast spędzać sylwestra przed telewizorem można zorganizować przyjęcie dla najmłodszych. Świetnym pomysłem będzie bal przebierańców. Stroje karnawałowe dla dzieci można uszyć samodzielnie, wypożyczyć albo kupić. wybór jest naprawdę bardzo duży.

Można zaproponować motyw przewodni, na przykład przebrania za postaci z bajek albo pozwolić na pełną dowolność. Organizacja takiego przyjęcia nie jest trudna. Wystarczy ozdobić pokój kolorowymi balonami i serpentynami, przygotować przekąski i napoje i zaprosić dzieci z sąsiedztwa bądź szkoły czy przedszkola, do którego chodzą nasze pociechy. Warto również zaangażować dzieci w same przygotowania. Może być to wspaniała metoda na wspólne spędzanie czasu. Przygotowanie jedzenia też można podzielić między wszystkich rodziców. 

Dekoracje

Jeśli mamy zdolności plastyczne i czas część dekoracji możemy przygotować sami. Jednak jeśli nie jest to nasza specjalność z łatwością zamówimy je przez Internet. Piękne dekoracje na bal sylwestrowy znajdziemy na przykład na https://congee.pl/pol_m_PRZYJECIA_SPECJALNE-OKAZJE-SWIETA_SYLWESTER-NOWY-ROK_SYLWESTROWY-STOL-8217.html. Wystarczy wybrać motyw przewodni. Serwetki, kubeczki talerzyki i wiele innych, pięknie ozdobią nasze przyjęcie. Taki bal sylwestrowy na pewno na długo zapadnie w pamięci naszych dzieci, a zdjęcia z niego będą ozdobą rodzinnego albumu.

Jeden komentarz do “Jak zorganizować dzieciom zabawę sylwestrową?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

10 − 9 =