W naszym kraju żyje bardzo wiele osób, dla których podstawowym hobby jest wędkowanie. Często łowią one ryby bezpośrednio z brzegu danego zbiornika wodnego, ale jeśli nie pozwala na to ukształtowanie linii brzegowej, to decydują się na jednostkę pływającą. Może nią być zarówno łódka, jak i ponton – każda z tych konstrukcji jest nieco inna i posiada konkretne zalety. Warto dodatkowo zaopatrzyć się w wydajną pompę ciśnieniową do wypompowywania wody w razie awarii jednostki. Takie urządzenie znajdziemy m.in. w tym specjalistycznym sklepie internetowym: https://www.szopeneria.pl/pl/p/Cisnieniowa-Pompa-wody-12V-3%2C8-lmin-2%2C8-bar/3740.

Mobilność to jeden z kluczowych czynników 

Na rynku dostępnych jest mnóstwo łódek oraz pontonów zróżnicowanych pod względem rozmiaru i ciężaru. Jeśli zależy nam przede wszystkim na stabilności takiej konstrukcji, to zdecydowanie wybierzmy łódkę z szerokim dnem, która gwarantuje, że przy wykonaniu nieuważnego ruchu nie wylądujemy prosto w wodzie. To znakomita opcja dla starszych wędkarzy. Alternatywą jest ponton z mocno usztywnionym dnem – w tym przypadku stabilność jest nieco mniejsza, ale za to cena dużo niższa. Niezwykle ważnym parametrem jest również mobilność sprzętu.

Osoby będące właścicielami działki nad akwenem wodnym mogą śmiało zainwestować w sporej wielkości łódkę, ponieważ nie będą zmuszeni do jej przenoszenia na dużą odległość. Taka konstrukcja z pewnością posłuży wiele lat, a na dodatek pomieści w sobie nawet kilka osób. Jeśli jednak mieszkamy stosunkowo daleko od zbiornika wodnego, wówczas znacznie lepszym rozwiązaniem okaże się lekki i dosyć krótki ponton, który bez trudu zmieści się do auta. Funkcjonalne pontony wędkarskie są dostępne w wielu stacjonarnych i internetowych sklepach – zarówno wędkarskich, jak i żeglarskich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 + 18 =