Soczewki kontaktowe – co warto wiedzieć?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Soczewki kontaktowe to jeden z najpopularniejszych sposobów na korekcję wzroku. Są również skutecznym rozwiązaniem dla osób, które mają alergię i nie mogą nosić okularów, a także dla osób, które po prostu chcą od czasu do czasu dać odpocząć swoim oczom.

Z czego są wykonane?

Soczewki kontaktowe wykonane są z tworzywa sztucznego lub silikonu. Soczewki plastikowe wykonane są z polimerów, które kontrolują przechodzące przez nie światło. Silikon jest używany przez osoby o bardzo wrażliwych oczach lub alergików, ponieważ nie powoduje reakcji alergicznych ani podrażnień oka.

Jakie są rodzaje?

Istnieje wiele rodzajów kontaktów: dzienne, miesięczne i przedłużone. Kontakty przedłużonego noszenia przeznaczone są do 30 dni ciągłego użytkowania. Medycznie wskazane soczewki kontaktowe o przedłużonym noszeniu są przepisywane pacjentom z chorobami rogówki lub osobom, które przeszły operację refrakcyjną.

Jak przebiega pielęgnacja?

Pielęgnacja soczewek kontaktowych różni się od pielęgnacji wymaganej w przypadku okularów. Soczewki kontaktowe należy myć przed ich założeniem i po zdjęciu. Używa się do tego celu specjalnego środka czyszczącego, który zawiera składniki dezynfekujące wraz z konserwantami, które zapobiegają zakażeniom podczas przechowywania opakowania soczewek w temperaturze pokojowej (15-25 stopni). Roztwór należy dokładnie wypłukać przed włożeniem do pojemnika na soczewki kontaktowe.

Jeśli chcesz dobrać odpowiednie dla siebie, to koniecznie sprawdź stronę: https://sklep.contempo.pl/soczewki-kontaktowe-c-1.html.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Wyroby gumowe i silikonowe jakie można wyróżnić na rynku
Wyroby gumowe i silikonowe jakie można wyróżnić na rynku
Zastosowanie Produkty gumowe i silikonowe są wykorzystywane w wielu dziedzinach naszego życia. Od żywności po sprzęt medyczny, od materiałów budowlanych […]
Czym są plafony ścienne LED i dlaczego warto je mieć w swoim domu?
Czym są plafony ścienne LED i dlaczego warto je mieć w swoim domu?
Plafony ścienne LED to świetny sposób na dodanie stylu, elegancji i atmosfery do Twojego domu. Ponadto mogą pomóc Ci zaoszczędzić […]
Gadżety reklamowe – Które będą dobre dla twojej firmy?
Gadżety reklamowe – Które będą dobre dla twojej firmy?
Gadżety reklamowe to świetny sposób na promocję firmy i marki. Jeśli szukasz wyjątkowego przedmiotu promocyjnego, który będzie skuteczny i zapadnie […]
Ostatnie wpisy
Polecamy