Soczewki kontaktowe to jeden z najpopularniejszych sposobów na korekcję wzroku. Są również skutecznym rozwiązaniem dla osób, które mają alergię i nie mogą nosić okularów, a także dla osób, które po prostu chcą od czasu do czasu dać odpocząć swoim oczom.

Z czego są wykonane?

Soczewki kontaktowe wykonane są z tworzywa sztucznego lub silikonu. Soczewki plastikowe wykonane są z polimerów, które kontrolują przechodzące przez nie światło. Silikon jest używany przez osoby o bardzo wrażliwych oczach lub alergików, ponieważ nie powoduje reakcji alergicznych ani podrażnień oka.

Jakie są rodzaje?

Istnieje wiele rodzajów kontaktów: dzienne, miesięczne i przedłużone. Kontakty przedłużonego noszenia przeznaczone są do 30 dni ciągłego użytkowania. Medycznie wskazane soczewki kontaktowe o przedłużonym noszeniu są przepisywane pacjentom z chorobami rogówki lub osobom, które przeszły operację refrakcyjną.

Jak przebiega pielęgnacja?

Pielęgnacja soczewek kontaktowych różni się od pielęgnacji wymaganej w przypadku okularów. Soczewki kontaktowe należy myć przed ich założeniem i po zdjęciu. Używa się do tego celu specjalnego środka czyszczącego, który zawiera składniki dezynfekujące wraz z konserwantami, które zapobiegają zakażeniom podczas przechowywania opakowania soczewek w temperaturze pokojowej (15-25 stopni). Roztwór należy dokładnie wypłukać przed włożeniem do pojemnika na soczewki kontaktowe.

Jeśli chcesz dobrać odpowiednie dla siebie, to koniecznie sprawdź stronę: https://sklep.contempo.pl/soczewki-kontaktowe-c-1.html.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedemnaście − osiem =