Lekarz medycyny pracy to specjalista, którego zadaniem jest przede wszystkim określenie, czy dana osoba będzie w stanie wykonywać powierzone jej obowiązki na konkretnym stanowisku. Dotyczy to ogółu nowo zatrudnianych pracowników, nie tylko fizycznych, ale również umysłowych. Zleca on różne badania, na przykład te mające na celu sprawdzenie, czy nie jesteśmy uczuleni na jakieś substancje. Jeśli zależy nam, aby przyjął nas alergolog prywatnie Kraków jest miastem, w którym zapiszemy się do niego na wizytę w szybkim terminie.    

Zaufaj specjaliście i dokładnie zweryfikuj swoje predyspozycje zdrowotne

Lekarz medycyny pracy zleca i wykonuje przede wszystkim badania wstępne, ale także okresowe oraz kontrolne – te ostatnie w przypadku osób z konkretnym stażem w danej firmie. Wszystko zależy oczywiście od stanowiska, na jakim zamierzamy pracować. Jeśli np. w trakcie wykonywania obowiązków będziemy mieli stały kontakt z komputerem, wówczas zostaniemy skierowani do okulisty, by potwierdzić albo wykluczyć potencjalną wadę wzroku. Z kolei w sytuacji, gdy nasza praca będzie się odbywać w warunkach dużego hałasu – prawdopodobnie udamy się do laryngologa, a często też i neurologa (audiogram).

Oczywiście oprócz indywidualnych wytycznych, każda osoba odwiedzająca gabinet lekarza medycyny pracy musi się również liczyć z koniecznością wykonania podstawowych badań krwi oraz moczu. Zakres tych pierwszych obejmuje m.in. sprawdzenie ciśnienia i poziomu cukru (cholesterol). Specyfika niektórych zawodów wymaga też specjalistycznych badań. Na przykład osoby zajmujące się ochroną mienia są kierowani na test psychotechniczny (również kierowcy) i psychologiczny, a także EKG. Badania te wykonuje m.in ta poradnia:
https://www.widokmed.pl/bron-ochrona-osob-i-mienia/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

17 + 14 =