Wzrok to jeden z najważniejszych zmysłów, który pozwala nam zobaczyć rzeczy, które nas otaczają i realizować wszystkie czynności dnia codziennego bez żadnych przeszkód. Niestety zdarza się tak, że u niektórych osób pojawiają się różne wady wzroku. Na szczęście można je skutecznie leczyć. W tym celu należy udać się do wyspecjalizowanej kliniki okulistycznej, gdzie otrzymamy fachową i kompleksową pomoc.

Metody poprawy wzroku

Najczęstszą wadą wzroku wrodzoną lub nabytą jest krótkowzroczność, dalekowzroczność albo astygmatyzm. Korekta wzroku przy użyciu lasera jest jednym z najpopularniejszych zabiegów przeprowadzanych w klinice okulistycznej. Okres rekonwalescencji trwa około dwóch tygodni. Dzięki jej przeprowadzeniu następuje zdecydowana poprawa jakości widzenia. Osoby nie muszą nosić już okularów korekcyjnych i soczewek. Mogą też uprawiać różnego rodzaju sporty bez obawy, że szkła ulegną uszkodzeniu. Poprawia się jakość życia. Sam zabieg jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym i jest całkowicie bezbolesny. Poprzedzony oczywiście konsultacją okulistyczną, podczas której okulista przeprowadza szereg badań oczu w celu oceny czy dana wada kwalifikuje się laserowej korekcji wzroku. 

W przypadku pozostałych problemów ze wzrokiem, istnieją również skuteczne metody leczenia za pomocą zabiegów i operacji:

– zaćmy i jaskry – w stanach zaawansowanych, kiedy leczenie farmakologiczne jest już nieskuteczne przeprowadza się operację oka w celu usunięcia zaburzenia,

chorób stożka rogówki – przeprowadza się zabieg cross linking lub wszczepienia pierścienia INTACS.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwadzieścia − 2 =