Miodność a awaryjność – pojedynek pomiędzy konsolami z serii Xbox i Playstation

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Posiadając konsolę do gier, gracze częściej lub rzadziej (w zależności od typu, np. PlayStation bądź Xbox) mogą zmagać się z typowymi usterkami. Wszyscy zgodzą się z faktem, że na rynku znajdują się dwie poważne firmy, które bez przerwy ze sobą konkurują. Sony (PS) i Microsoft (Xbox) wyprodukowały dwie najpopularniejsze wśród graczy konsole, jednak w każdej z nich występują usterki innego rodzaju. Którą z nich powinniśmy wybrać, mając na uwadze przyszłe problemy z użytkowaniem?

Typowe usterki w konsolach do gier

Najczęstsze problemy wśród konsol do gier to przede wszystkim:

  • brak możliwości połączenia pada,
  • problem z odczytem płyt,
  • odklejenie się pasty termicznej z procesora,
  • uszkodzenie wejścia HDMI,
  • głośna praca wentylatora.

Większość tych usterek czy niedogodności jest w stanie naprawić serwis konsol, który na co dzień zajmuje się naprawą sprzętu elektronicznego.

Bolączki PlayStation

Gracze-amatorzy obu konsol potwierdzą, że to typowe usterki zdarzające się w obu przypadkach, niezależnie na jakim sprzęcie gramy. Konsola od Sony w poprzednich wersjach bardzo często cierpiała na źle przyklejoną taśmę termiczną, która po dłuższym czasie użytkowania odklejała się, przez co uniemożliwiała dalsze granie. Nie jest to wprawdzie poważna usterka, jednak najlepiej oddać w takiej sytuacji sprzęt do serwisu, gdzie bezpiecznie wymienią warstwę taśmy. Kolejnym popularnym mankamentem jest brak odpowiedniej wentylacji. Konsola po pewnym czasie przegrzewała się, za co odpowiedzialny był zbyt mały dostęp do chłodzącego procesor powietrza.

Usterki Xbox’a

Xbox serwis również oferuje pomoc w przypadku nieprawidłowego działania konsoli. Wymiana wiatraka chłodzącego konsole, czy też wejścia HDMI to żaden problem i zajmuje kilka chwil, jednak niezbędna jest wizyta w serwisie. Brak widoczności pada przez konsolę również bywa denerwujący i jest rozwiązywany systemowo przez serwis. Problem z odczytem płyt może wiązać się z poważnym wydatkiem, dlatego należy bardzo uważać i na bieżąco monitorować pracę sprzętu, aby zawczasu wychwycić wszystkie anomalie. Serwis oczywiście jest w stanie naprawić czytnik, ale będzie to duży wydatek w porównaniu do zakupu konsoli.

Konsole to sprzęt elektroniczny i szansa wystąpienia usterki zawsze może się pojawić. Ważne, aby mieć zaufany serwis, który pomoże w problemie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dezynsekcja – co to jest, metody i zastosowanie
Dezynsekcja – co to jest, metody i zastosowanie
Pozbycie się szkodników w naszym domu to nie jest łatwe zadanie. W dzisiejszych czasach istnieje wiele produktów do zwalczania szkodników, […]
Jakie rodzaje zegarków są dostępne na rynku
Jakie rodzaje zegarków są dostępne na rynku
Zegarki na sklepowych półkach Wybór odpowiedniego zegarka nie należy do najłatwiejszych. Mnogość wyboru potrafi przyprawić o zawrót głowy. Jednak każdy […]
Na co zwrócić uwagę wybierając obuwie?
Na co zwrócić uwagę wybierając obuwie?
Wybór butów może wydawać się prostą czynnością. Zazwyczaj wchodzimy do sklepu stacjonarnego lub internetowego, przeglądamy dostępne modele, sprawdzamy cenę i […]
Ostatnie wpisy
Polecamy