Urządzenia drukujące


Pomimo rozwoju Internetu oraz możliwości elektronicznego wysyłania dokumentów, w żadnym biurze nie może zabraknąć sprzętu drukującego. W małych biurach, w których ilość drukowanych dokumentów nie jest duża, można postawić na urządzenie wielofunkcyjne. Urządzenie to łączy w sobie drukarkę, skaner, a czasem także faks. Chociaż nie gwarantuje świetnej wydajności pracy, wyróżnia się funkcjonalnością oraz niskimi kosztami użytkowania.

Do większych biur najlepiej kupić drukarkę laserową monochromatyczną lub kolorową. Tego rodzaju sprzęt zapewnia dobrą wydajność i niskie koszty eksploatacji. W dużych biurach, które wytwarzają ogromną ilość dokumentów najlepiej sprawdzą się kombajny drukująco-kopiujące. Dobrej jakości sprzęt jest stosunkowo drogi, jednak może pracować w sieci i był połączony z wieloma komputerami. Dzięki temu jeden kombajn może być wykorzystywany przez kilku, a nawet kilkunastu pracowników.


Komputery i serwery


Wybierając sprzęt to biura, należy również zwrócić uwagę na jakość komputerów i serwerów. Jest to szczególnie ważne w przypadku urządzeń wykorzystywanych do prac graficznych. Komputery graficzne muszą być szybkie i niezawodne. O ich niezawodności decyduje przede wszystkim jakość zastosowanych podzespołów oraz rodzaj chłodzenia. Słaby system chłodzenia może powodować nieprawidłową pracę i zawieszanie się komputerów.

Jeżeli komputery pracują w sieci, należy także zwrócić uwagę na rodzaj zastosowanego serwera. W ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszą się serwery rackowe montowane w specjalnej szafie z prowadnicami. Tego rodzaju sprzęt zajmuje niewiele miejsca, a dodatkowo pracuje cicho i niezawodnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 + 10 =