Świnie – jak się przygotować chlewnię do ich?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Chlewnia to dużo pracy, ale i satysfakcji. Świnie to inteligentne zwierzęta, które można wyszkolić do robienia niesamowitych rzeczy. Jeśli jesteś nowy w hodowli świń, oto kilka wskazówek, jak przygotować chlewnię dla swoich nowych podopiecznych:

Ogrodzenie

Pierwszą rzeczą, której potrzebujesz jest dobre ogrodzenie. Będziesz potrzebował czegoś wystarczająco mocnego, aby utrzymać swoje świnie w zamknięciu, ale będą one również potrzebowały dostępu do świeżego powietrza i światła słonecznego. Upewnij się, że nie ma miejsc, przez które mogłyby uciec lub znaleźć łatwą drogę. Jeśli masz bramę na miejscu, upewnij się, że jest ona zamknięta, więc nie mogą się wydostać bez zauważenia przez kogoś innego.

Temperatura

Prosięta nie lubią zimnej pogody i mogą zachorować, jeśli są narażone na temperatury poniżej 13 stopni Celsjusza. Jeśli mieszkasz w obszarze o chłodniejszych zimach, planuj z wyprzedzeniem, dodając dodatkową izolację wewnątrz ścian ich schronienia, aby nie zamarzły w miesiącach zimowych.

Koryta

Do karmienia świń używa się koryta, ale nie powinno ono znajdować się zbyt blisko ściany budynku, ponieważ świnie mogą na nie napierać i je przewracać. 

Jeśli szukasz odpowiednich, to sprawdź stronę: https://sklep.farmazuromin.pl/karmidla-dla-trzody-chlewnej-karmniki-koryta-dla-swin.

Drenaż

Teren powinien mieć dobry drenaż, ponieważ świnie są bardzo niechlujnymi stworzeniami i zrobią sporo bałaganu, jeśli ich chlew nie będzie dobrze odwodniony.

Niektórzy ludzie używają słomy jako ściółki w stogu, ale może ona stać się mokra i śmierdząca, jeśli nie jest regularnie wymieniana. Lepszym rozwiązaniem jest stosowanie ściółki ze słomy, która została zabezpieczona środkiem grzybobójczym, aby nie gniła szybko.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Schorzenia oczu, które leczy nowoczesna okulistyka
Schorzenia oczu, które leczy nowoczesna okulistyka
Do niedawna większość chorób oczu było uznanych za niewyleczalne schorzenia. Brak odpowiedniej diagnostyki, wystarczającej wiedzy oraz nowoczesnych metod leczenia sprawiało, […]
Jak wygląda praca tłumacza przysięgłego
Jak wygląda praca tłumacza przysięgłego
Osoby, które zechcą pracować na stanowisku tłumacza przysięgłego (sprawdź przykładową ofertę: “tłumacz przysięgły Warszawa”), muszą skończyć odpowiednie studia lingwistyczne np. […]
Trendy w projektowaniu menu dla restauracji
Trendy w projektowaniu menu dla restauracji
Zaprojektowanie nowoczesnego menu dla restauracji wymaga prześledzenia aktualnych trendów w tym zakresie oraz zwrócenia uwagi na detale graficzne przykuwające wzrok, […]
Ostatnie wpisy
Polecamy