Zmiana koloru włosów – o czym pamiętać?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kobiety decydują się często na zmianę koloru włosów, ponieważ chcą w ten sposób odmienić swój wygląd, a przy okazji poprawić sobie humor. Prawidłowo dobrany odcień potrafi doskonale odmłodzić twarz oraz dodać jej powabu i świeżości. Taki zabieg powinien być jednak głęboko przemyślany, bo w przeciwnym razie istnieje ryzyko uzyskania rezultatu odmiennego od przewidywanego. Poza tym należy zawsze kupować kosmetyki w specjalistycznych sklepach fryzjerskich z farbami, rozjaśniaczami, szamponami i innymi w pełni profesjonalnymi produktami. 

Przydatne wskazówki dla osób niedoświadczonych 

Kluczowym warunkiem uzyskania satysfakcjonującego efektu koloryzacji jest bardzo uważne obejrzenie w naturalnym świetle dziennym zarówno włosów, jak i cery. Dzięki temu jesteśmy bowiem w stanie zrozumieć, jaka zmiana w zakresie koloru będzie dla nas najbardziej korzystna. Jeśli zależy nam na nieznacznej modyfikacji – np. ze średniego blondu na złoty blond – wówczas podejmujemy zdecydowanie najmniejsze ryzyko. Ogólna zasada głosi, że przefarbowanie koloru z ciemnego na jasny jest znacznie trudniejsze niż z jasnego na ciemny, dlatego warto udać się w tym celu do profesjonalnego salonu fryzjerskiego.

W domu możemy natomiast z powodzeniem wykonać ten drugi zabieg, poprzedzając go próbą z użyciem szamponu koloryzującego. Taka zmiana nie będzie co prawda zbyt trwała (naturalny kolor odzyskamy po paru myciach głowy), ale pozwoli nam utwierdzić się w ostatecznej decyzji. Dopiero później zastosujmy odpowiednią farbę. Dodajmy, że najbardziej radykalna jest modyfikacja naturalnej barwy włosów np. na czerwone, różowe albo zielone. W tym przypadku konieczne jest bowiem dopasowanie koloru zarówno do najczęściej noszonych ubrań, jak i osobowości. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Akcesoria ułatwiające grillowanie
Akcesoria ułatwiające grillowanie
Nic nie smakuje tak dobrze, jak kiełbasa i karkówka prosto z grilla. Niektórym wystarczy zadowalanie się minimum, ale nie jest […]
Karty do zdjęć – czy potrzebne?
Karty do zdjęć – czy potrzebne?
W ostatnim czasie niezwykle popularne stały się karty do zdjęć. Okazują się one przydatne przede wszystkim przy tworzeniu oryginalnych albumów […]
Obrus jak nowy? To możliwe!
Obrus jak nowy? To możliwe!
Obrusy wykonane są z tkanin lnianych i bawełnianych. Mogą być używane na stół w jadalni, stół w kuchni lub stolik […]
Ostatnie wpisy
Polecamy