Najważniejszy sprzęt do surfingu

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Piaszczysta plaża, błękitne morze, wiatr we włosach i poczucie wolności – takie wyobrażenia sprawiają, że wielu z nas marzy o surfingu. Jak się przygotować, jeżeli postanowimy wyjść ze sfery marzeń i spróbować tego sportu?

Podstawą dobra deska

Oczywiście nie da się zabrać do surfingu bez podstawowego gadżetu, jakim będzie deska. Jej wybór wbrew pozorom wcale nie jest tak prosty, bo podobnie jak w przypadku choćby kijów golfowych czy innych tego typu akcesoriów, także tutaj mamy do czynienia z szeroką ofertą i różnymi parametrami. Dobór sprzętu będzie zależał od tego, na jakim etapie jesteśmy, a w dalszej kolejności, jaki będzie styl naszego pływania.

Przyjęło się, że początkujący sięgają po deski typu Longboard lub Mini, które z reguły służą do stawiania swoich pierwszych kroków i uczenia się ujarzmiania morskich fal. Są to deski bardziej stabilne, z czego ta pierwsza charakteryzuje się większą szerokością, natomiast druga z uwagi na mniejszy rozmiar pozwala na bardziej dynamiczne zwroty i nadaje się doskonale do małych fal, stąd często jest właśnie pierwszym wyborem.

Jeżeli zaangażujemy się w ten sport i będziemy się chcieli rozwijać to z czasem będzie można sięgnąć po bardziej zaawansowaną deskę typu Shortboard, Fish czy Gun, które dobierane są już w sposób bardziej spersonalizowany. Różne deski można znaleźć na https://surfcontingent.pl/sklep.

Pamiętaj o bezpieczeństwie

Osoby bardziej zaawansowane i pływające w różnych warunkach będą potrzebowały specjalistycznej pianki, która będzie chroniła ich ciało przed wychłodzeniem przy niższych temperaturach wody. Stawiając jednak pierwsze kroki w surfingu dokonujemy tego raczej w sprzyjającą pogodę, więc tak profesjonalny sprzęt nie będzie konieczny. Dobrym rozwiązaniem będą wtedy kamizelki asekuracyjne, które są łatwo dostępne, a na początkowym etapie będą dla nas bardziej komfortowe i skutecznie zadbają o nasze bezpieczeństwo.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Gadżety reklamowe – Które będą dobre dla twojej firmy?
Gadżety reklamowe – Które będą dobre dla twojej firmy?
Gadżety reklamowe to świetny sposób na promocję firmy i marki. Jeśli szukasz wyjątkowego przedmiotu promocyjnego, który będzie skuteczny i zapadnie […]
Na co zwrócić uwagę wybierając prezent dla bliskiej osoby?
Na co zwrócić uwagę wybierając prezent dla bliskiej osoby?
Wybór odpowiedniego prezentu dla przyjaciela lub członka rodziny nie zawsze należy do najłatwiejszych. Chodzi przecież o to, by takim osobom […]
Jak prowadzić ewidencję czasu pracy?
Jak prowadzić ewidencję czasu pracy?
Według Kodeksu Pracy pracodawca jest zobowiązany do rejestrowania czasu pracy swoich podwładnych. Prawo nie określa jednoznacznie, jak takie ewidencjonowanie ma […]
Ostatnie wpisy
Polecamy