Automaty do bram są używane zarówno w warunkach mieszkalnych, jak i komercyjnych. Działają one poprzez otwarcie lub zamknięcie istniejącej bramy, gdy ktoś zbliża się do wejścia. Napędy do bram warszawa wbudowane są w panel sterowania, który znajduje się obok podjazdu. Aby aktywować bramę, wystarczy nacisnąć przycisk na panelu lub pilocie, który wysyła sygnały do zmotoryzowanego systemu bramy.

Operatory bram są dostępne w kilku różnych formach

Bramy rolowane – Bramy rolowane są stosowane przede wszystkim w prywatnych rezydencjach. Są one instalowane na szczycie betonowych płyt i pozwalają na łatwe ich otwieranie i zamykanie.

Bramy przesuwne – Bramy przesuwne są zazwyczaj spotykane w firma lub centrach handlowych, gdzie służą jako środki bezpieczeństwa. Napędy do bram warszawa są one wykonane z metalu i zapewniają doskonałą ochronę przed włamaniem.

Operator bramy z silnikiem hydraulicznym składa się z:

1) Cylindra hydraulicznego – jest to wykonany ze stali lub aluminium element dwutłokowy. Napędy do bram warszawa pracują razem, aby otworzyć lub zamknąć bramę. Pręt łączy dwa tłoki razem, a gdy jeden tłok porusza się w jednym kierunku, to ciągnie drugi, który powoduje ruch przenoszący w przeciwnym kierunku.

2) Przekładnia napędowa – zawiera koła zębate, które obracają się z dużą prędkością, dzięki czemu mogą poruszać bramą płynnie, nie powodując zbyt wiele hałasu i wibracji.

3) Czujniki – Czujniki pozwalają systemowi automatycznemu bramy reagować na ruch przed nią przed otwarciem lub zamknięciem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × 1 =