Psychologowie dziecięcy są przeszkoleni do pracy z dziećmi, które mają problemy emocjonalne i behawioralne. Mogą również pracować z dziećmi, które mają trudności w nauce lub inne specjalne potrzeby. Mogą pracować w wielu różnych ustawieniach, w tym w szkołach i klinikach zdrowia psychicznego.

Pomaga dzieciom

Psycholog dziecięcy jest przeszkolony, aby zobaczyć świat oczami dziecka i zrozumieć, jak myślą i czują. Wykorzystuje tę wiedzę, aby pomóc dzieciom w rozwijaniu stabilności emocjonalnej, uczeniu się nowych umiejętności lub pokonywaniu lęków i niepokojów.

Pomaga także rodzicom

Psycholog dziecięcy może również pomóc rodzicom w radzeniu sobie z trudnymi sytuacjami dotyczącymi ich dzieci, zapewniając usługi doradcze lub zalecając inne terapie, które mogą być korzystne dla całej rodziny. Psycholog dziecięcy może pracować z rodzicami, którzy mają trudności w radzeniu sobie z zachowaniem swoich dzieci w domu lub szkole, lub którzy mogą potrzebować pomocy w radzeniu sobie z własnymi stresorami, takimi jak problemy finansowe lub kwestie rozwodowe.

Kiedy dziecko zostało zidentyfikowane jako zagrożone problemami emocjonalnymi lub behawioralnymi, psycholog dziecięcy oceni sytuację dokładnie przed dokonaniem jakichkolwiek zaleceń dotyczących usług interwencyjnych. Proces oceny obejmuje zbieranie informacji od nauczycieli, rodziców, innych opiekunów i pracowników medycznych, którzy znają wzorce zachowań dziecka i historię trudności w szkole lub w domu.

Jeśli chcesz skorzystać z usług specjalisty, to psycholog dziecięcy Warszawa, jest miastem, w którym znajdziesz ich wielu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × jeden =