Wysokość auta – jak można ją zmienić?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W niektórych samochodach można zmieniać ich wysokość, dostosowując ją do własnych potrzeb. Dotyczy to pojazdów z zawieszeniem pneumatycznym i hydropneumatycznym, które nie są wyposażone w standardowe sprężyny.

Wydaje się, że najprostszym rozwiązaniem jest montaż wyższych sprężyn. W tym wypadku należy dopasować jednak odpowiedni model pod względem twardości i wysokości, który dostosowany jest również do parametrów silnika.

To jednak dość ryzykowne zajęcie, ponieważ po ich montażu samochód może mieć różną wysokość w zależności od miejsca montażu sprężyn. W związku z tym w wielu pojazdach można regulować zawieszenie, wymieniając odboje lub  podkładki sprężyn, które zwykle dostępne są w kilku wersjach.

Mając już wiedzę, że samochód posiada zawieszenie zbyt niskie lub wysokie, należy wymienić podkładki na grubsze lub cieńsze – w zależności od problemu. Czasami wymaga to jednak dłużej pracy oraz metody prób i błędów.

Czym są zawieszenia gwintowane?

Oprócz wspomnianych elementów do regulacji wysokości auta, dostępne są również zawieszenia gwintowane audi jest jednym z modeli samochodów osobowych, do którego również one pasują. Tego rodzaju części należą do grupy tuningowych zestawów kolumn resorujących, które cechują się łatwością w przeprowadzeniu skutecznych modyfikacji parametrów, w tym przede wszystkim wysokości.

System stanowią cztery zestawy resorujące, które zbudowane są ze sprężyn umieszczonych w środku amortyzatorów oraz nagwintowanej konstrukcji, która umożliwia modyfikację prześwitu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie przybory będą pomocne w przygotowaniu potraw orientalnych?
Jakie przybory będą pomocne w przygotowaniu potraw orientalnych?
Miłośnicy kuchni orientalnej wiedzą, ile radości sprawia samodzielnie przygotowanie pysznego azjatyckiego dania. Ze względu na swój niebanalny, intrygujący smak, dania […]
W jakim celu projektowane są pomieszczenia czyste?
W jakim celu projektowane są pomieszczenia czyste?
W wielu gałęziach przemysłu niezwykle ważną rolę odgrywają tzw. pomieszczenia czyste, zwane fachowo clean roomami. To specjalne obiekty charakteryzujące się […]
Czym kierować się przy wyborze koronki różańcowej?
Czym kierować się przy wyborze koronki różańcowej?
Wybór odpowiedniego różańca może być trochę polem minowym, ale nie martw się, jesteśmy tutaj, aby pomóc. Jeśli chodzi o wybór […]
Ostatnie wpisy
Polecamy