Zapalniczka – Poznaj jej zwariowaną historię powstania!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Czym jest zapalniczka? Zapalniczka to niewielkie urządzenie wytwarzające płomień, służące do rozpalania paliwa do ognia. Zapalniczki są powszechnie używane podczas biwaków i aktywności na świeżym powietrzu, a także do codziennego użytku.

Jak powstała zapalniczka?

Pierwsza zapalniczka została wyprodukowana w 1823 roku przez niemieckiego wynalazcę Carla von Linde. Stworzył on projekt, który wykorzystywał ciśnienie powietrza do popychania tłoka, który wtłaczał płynne paliwo do małego kubka, gdzie było ono zapalane przez zewnętrzny płomień. Ten wczesny projekt wkrótce ewoluował w kierunku zapalniczki „ścigającej”, która wykorzystywała wewnętrzne koło krzemienne do tworzenia iskier, które zapalały paliwo.

Pierwsze zapalniczki były wykonane z mosiądzu i były bardzo ciężkie. Zapalniczki stały się bardziej popularne po II wojnie światowej, kiedy żołnierze przynieśli je z powrotem do domu z wojny. W 1951 roku firma Bic wprowadziła pierwszą plastikową zapalniczkę, która mogła być produkowana masowo, co pozwoliło na stworzenie zapalniczki, która była zarówno tania, jak i jednorazowa.

Zapalniczki dzisiaj

Dzisiejsze zapalniczki dostępne są w różnych stylach i z różnych materiałów, w tym z metalu, tworzywa sztucznego i szkła. Niektóre zapalniczki służą zarówno do zapalania świec, jak i papierosów; są to tzw. zapalniczki stożkowe lub świecowe. Niektóre zapalniczki mają wbudowane narzędzia do przebijania cygar, które pozwalają użytkownikom odciąć końcówkę cygara bez użycia osobnego narzędzia; nazywa się to narzędziem do obcinania. Nowoczesne i ładne zapalniczki możesz kupić na stronie: https://zapalniczki.eu/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Pisanie pracy licencjackiej – na czym powinieneś się skupić?
Pisanie pracy licencjackiej – na czym powinieneś się skupić?
Praca dyplomowa to obszerna praca pisemna, którą musisz wykonać w ramach studiów. Jest to okazja do wykazania się zrozumieniem i […]
W jaki sposób bezpiecznie zapakować dokumenty?
W jaki sposób bezpiecznie zapakować dokumenty?
Wiele osób jest zdania, że wysyłka dokumentów niczym nie różni się od nadania listu na poczcie. Wpływ na to ma […]
Laptop jako niezbędne narzędzie pracy biurowej
Laptop jako niezbędne narzędzie pracy biurowej
Laptop jest niezbędnym narzędziem w pracy biurowej ze względu na swoją przenośność i łatwość obsługi. Przenośność tego gadżetu sprawia, że […]
Ostatnie wpisy
Polecamy