Niezwykle delikatna i wrażliwa skóra noworodka już od pierwszych dni wymaga nie tylko specjalnej pielęgnacji, ale też odpowiedniej ochrony. Wszystkie materiałowe akcesoria maleństwa powinny być wykonane z atestowanych tkanin. Należy zwracać uwagę nie tylko na jakość materiałów w pieluszkach czy ubrankach. Równie istotne są kocyki, w które dziecko wtula buzię podczas kilkunastu godzin snu w ciągu każdej doby.

Obecnie najbardziej popularnym materiałem, z którego szyte są pieluszki, kocyki i otulacze muślinowe dla niemowlaka jest tkanina bambusowa.

Dla bobasa – naturalnie

Włókno bambusowe to w 100 % naturalny materiał akcesoriów dla niemowląt i dzieci. Atesty potwierdzają możliwość stosowania go w produktach dla noworodków już od ich pierwszych chwil życia. Lekki, elastyczny, delikatny i mięciutki muślin bambusowy to idealna tkanina do utulenia maleństwa. Nie tylko nie podrażnia skóry dzidziusia, ale też pozwala jej oddychać. Materiał posiada również właściwości antybakteryjne i antyalergiczne.

Wykonane z wysokiej jakości tkanin bambusowych pieluszki, otulacze czy kocyki są estetyczne, uniwersalne i wyjątkowo praktyczne. Kocyki, np. https://akukumamuniu.pl/sen/kocyki-bambusowe, można wykorzystać do przykrycia dziecka w wózeczku, kołysce lub łóżeczku; do otulenia maleństwa w czasie karmienia piersią; a w kolejnych miesiącach – do okrycia, gdy zaśnie w czasie wspólnej wizyty u znajomych lub w podróży. Dzięki wysokiej jakości tworzywa bambusowego, mimo częstego prania, kocyki i otulacze muślinowe nie tracą swoich właściwości i posłużą dziecku bardzo długo.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × 1 =