Polowanie jest bardzo wymagającym zajęciem. Oprócz odpowiednich umiejętności i wiedzy, potrzebne są także niezbędne sprzęty. Jednym z podstawowych elementów każdego myśliwego jest bez wątpienia odzież dla myśliwych, która sprawdzi się nawet w najtrudniejszych warunkach.

Maskujące kolory

Bardzo ważne jest to, w jakim kolorze jest odzież. Popularnym wzorem jest moro, ale można zdecydować się także na jednolite materiały. Barwa nie może być krzykliwa, musi jak najlepiej wpisywać się w miejsce polowania. Popularnymi kolorami są m.in. zielony, brunatny czy popielaty. Istotne jest to, aby nie rzucać się w oczy i wtopić w otoczenie.

Ochrona

Odzież powinna być nie tylko wygodna i funkcjonalna, ale przede wszystkim ochronna. Kurtki dla myśliwych skutecznie chronią przed wyziębieniem czy otarciami. Zawierają także kieszenie, w których można przechowywać niezbędne na polowaniu przedmioty. Zamiast kurtki można wybrać także kamizelkę czy bluzę. Spodnie nie mogą krępować ruchów, muszą umożliwiać przybieranie różnych pozycji i szybkie poruszanie się. Dobrą opcją będą także bermudy. W zimie sprawdzą się też kalesony oraz polary, które zniwelują utratę ciepła. Na głowę polecane są dwustronne kapelusze oraz czapki z daszkiem. Ochronę twarzy w zimne dni zapewni ciepły, myśliwski komin. Nie można zapominać także o odpowiednim obuwiu, powinno ono być dopasowane do warunków, w których odbywa się polowanie. Nieodpowiedni strój może nie tylko wpłynąć na niepowodzenie w trakcie polowania, ale też może się stać przyczyną wypadku czy kontuzji, warto więc zadbać o odpowiednie wyposażenie zanim udamy się do lasu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiem − 7 =