Uczymy dziecko jeździć na snowboardzie

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Dziecko na desce- ruszamy na stok

Snowboard to dyscyplina niezwykle atrakcyjna dla dzieci, stąd też przed zbliżającym się sezonem zimowym, wielu rodziców rozważa rozpoczęcie nauki swoich pociech jazdy na desce. Zazwyczaj, dzieci bardzo entuzjastycznie podchodzą do szkolenia i uczestniczą w nim z dużym zaangażowaniem. Jednak zanim podejmiemy decyzję o nauce jazdy, musimy zwrócić uwagę na kilka niezwykle istotnych rzeczy, które sprawią, że szkolenie snowboardowe, będzie przynosiło oczekiwane efekty.

Wiek dziecka

Należy mieć świadomość, że nauka jazdy na snowboardzie jest trudniejsza niż nauka jazdy na nartach i wymaga przede wszystkim indywidualnego podejścia. Tym samym dolna granica wieku dzieci rozpoczynających przygodę z deską jest nieco wyższa niż w przypadku nauki jazdy na nartach. Z praktyki i doświadczeń instruktorów wynika, że najlepsze efekty przynosi rozpoczęcie szkolenia w wielu 5-6 lat, choć wiele jest przykładów jeżdżących 3-4 latków.

Odzież i sprzęt

Odpowiednio dobrany ubiór sprawi, że nauka będzie przyjemniejsza i łatwiejsza. Najlepiej zaopatrzyć dziecko w dedykowaną odzież snowboardową. Wybór jest ogromny, pamiętajmy jednak o jakości kupowanych rzeczy. Doskonale sprawdzają się uznane marki jak Burton kurtki i spodnie do snowboardingu. Jeżeli chodzi o ochronę dłoni to w jeździe na desce dobrze mieć specjalnie wzmacniane jednopalczaste rękawice, głównie ze względu na dużo częstszy kontakt rąk ze śniegiem niż w jeździe na nartach. Niezwykle istotną sprawą jest również dobór odpowiedniego kasku. Warto także zakupić specjalne spodenki, wkładane pod spodnie snowboardowe, z miękką wyściółką na pośladkach, które chronią kość ogonową. Spowoduje to, że bardzo częste w początkowej fazie nauki upadki na tyłek będą mniej bolesne.

Dzieci umiejące już jeździć, powinny chronić tułów, używając kamizelek ochronnych tzw. „żółwi”. Jeżeli chodzi o deskę i buty najpierw warto skorzystać z usług wypożyczalni. Instruktor dobierze odpowiedni dla dziecka zestaw. Snowboard dla dzieci charakteryzuje się nieco innymi parametrami niż ten przeznaczony dla osób starszych, stąd też łatwo o zakup nieodpowiedniego sprzętu, który znacznie utrudni naukę.

Z instruktorem czy bez

Tu nie ma wątpliwości. Naukę rozpoczynamy wyłącznie pod okiem instruktora i wyłącznie w formie zajęć indywidualnych. Zajęcia grupowe przeznaczone są dla osób już jeżdżących. Indywidualna nauka gwarantuje nam przede wszystkim szybszy postęp i większe bezpieczeństwo. Snowboard dla dzieci ma być przede wszystkim ogromną frajdą i zabawą. Szkolenie z instruktorem na pewno jest lepszym rozwiązaniem niż samodzielna nauka, która najczęściej powoduje szybkie zniechęcenie przy pierwszych nieudanych próbach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Niezbędne akcesoria do nowoczesnej kuchni
Niezbędne akcesoria do nowoczesnej kuchni
Nowoczesna kuchnia jest sercem domu. To tutaj przyjaciele i rodzina spotykają się, aby spożywać posiłki, współpracować nad projektami i cieszyć […]
Sprzątanie po remoncie – jak to zrobić szybko i profesjonalnie?
Sprzątanie po remoncie – jak to zrobić szybko i profesjonalnie?
Sprzątanie po remoncie bywa niezwykle czasochłonne i może nam odebrać całą radość ze zmian, których dokonaliśmy w mieszkaniu. Walające się […]
Pomysły na prezent dla mężczyzny
Pomysły na prezent dla mężczyzny
My kobiety mamy raczej niewiele okazji ku zrobieniu ciekawego, a jednocześnie praktycznego prezentu swoim mężczyznom. Niezależnie od tego, czy są […]
Ostatnie wpisy
Polecamy