Wyobraź sobie, że choć przez kilka chwil człowiek może latać. Właśnie dlatego skoki spadochronowe to na tyle ekscytująca aktywność i wyjątkowe doświadczenie, które trudno porównywać z czymkolwiek innym. A od kiedy mamy gwarancję bezpieczeństwa, zainteresowanie jest jeszcze większe.

Skąd moda na skoki?

Skoki spadochronowe są znane od najwcześniejszych lat XX w. i obecnie na świecie jest ponad 5 milionów skoczków. Były wykorzystywane jako forma rekreacji i sportu od momentu ich pojawienia się we Francji. W 1909 roku przez Andre Jacquesa Garnerina wykonał skok z balonu wodorowego wraz ze swoją żoną Jeanne.

Pierwszy skok ze spadochronem natomiast wykonał Louis Airport w Avignon we Francji już 28 stycznia 1837 roku! Wykonał on kilka skoków z wysokości około 1000 metrów. Pierwszy skok spadochronowy wykonany przez kobietę miał miejsce 16 lipca 1912 roku, kiedy to Mlle Jeanne Petit wyskoczyła z samolotu pilotowanego przez Rolanda Garrosa w Issy-les-Moulineaux koło Paryża we Francji. Trudno nie odnieść wrażenia, że skoki spadochronowe, wyjątkowo kochane są przez Francuzów.

Co więcej, jest w stanie zaoferować Ci ten sport?

To nie tylko skok, to możliwość dostrzeżenia świata z zupełnie innej perspektywy! Wycieczka, czy skok na spadochronie daje Ci również możliwość przeciwstawienia się samemu sobie, zaryzykowania i sprawdzenia swoich sił, zarówno fizycznie, jak i psychicznie. To coś, czego większość ludzi nigdy nie będzie miała siły, aby doświadczyć tego w swoim życiu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × jeden =