Idealne zdrowie to marzenie większości osób, ale choroby są niestety elementem nieuniknionym w naszym życiu. Obecnie bardzo wielu ludzi cierpi zwłaszcza na różnorodne problemy z układem oddechowym, które w znacznym stopniu utrudniają codzienne funkcjonowanie. Ich leczenie polega zazwyczaj na stosowaniu zaawansowanych urządzeń. Doskonałym przykładem jest choćby komora inhalacyjna dla dorosłych z dozownikiem, przeznaczona do podawania do jamy ustnej leku z formie aerozolu.

Innowacyjne rozwiązania to w medycynie norma

Współcześnie dzięki nowoczesnym technologiom używanym w procesie leczenia chorób układu oddechowego coraz więcej pacjentów znacznie szybciej dochodzi do zdrowia. Najbardziej popularne sprzęty to aparaty CPAP (z maską twarzową lub nosową), których podstawowym zadaniem jest wspomaganie oddychania przy bezdechu sennym albo niewydolności oddechowej. Ich działanie opiera się na wtłaczaniu powietrza bogatego w tlen do jamy ustnej – głównie w trakcie snu. 

Kolejną kategorię niezwykle użytecznych urządzeń stanowią asystory kaszlu, służące do bezinwazyjnego oczyszczania wszelkich wydzielin z oskrzeli. Są one wyjątkowo łatwe w eksploatacji, a dodatkowo bardzo skuteczne. Powinny je stosować w szczególności osoby z osłabionymi mięśniami oddechowymi, a także uciążliwym odruchem kaszlowym. Oto pozostałe rozwiązania wykorzystywane powszechnie w leczeniu chorób układu oddechowego: pikflometry cyfrowe (do mierzenia szczytowego przepływu wydechowego), inhalatory kompresorowe i tłokowe, respiratory oraz zaawansowane aparaty do tlenoterapii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sześć − dwa =