Przygotuj motocykl do weekendowej podróży

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Uwielbiasz jazdę motocyklem? Masz szczęście, bo sezon na podróżowanie takim jednośladem trwa w Polsce coraz dłużej. Zanim jednak wybierzesz swój cel podróży, przygotuj motocykl, aby jechać nim komfortowo i przy zachowaniu optymalnego bezpieczeństwa.

W co się spakować na motocykl?

Okazuje się, że kilkudniowy wypad motocyklem jest jak najbardziej możliwy, a Ty możesz spakować niezbędne akcesoria nie tylko do obszernego plecaka. Jeśli chcesz prowadzić jednoślad w pełnej wygodzie albo jeśli planujesz wyjazd z pasażerem, wybierz raczej inny rodzaj bagażu. Świetnie sprawdzi się kufer motocyklowy, do którego włożysz niezbędne rzeczy. Przydatny jest również bagażnik na stelażu, który znajdziesz na https://www.stolmot.com/MZ-c11. Nie zajmuje on dużo miejsca z tyłu, za to daje solidne podstawy do zabrania całego ekwipunku. Pamiętaj, że oprócz ubrań będziesz musiał zabrać inne gadżety, które przydadzą Ci się do obsługi pojazdu.

Sprawdź stan techniczny motocykla

Aby móc podróżować motorem przy zachowaniu optymalnego komfortu i bezpieczeństwa, konieczne jest regularne sprawdzanie jego najważniejszych komponentów. Zweryfikuj stan opon, hamulców, sprawdź oświetlenie. Jeśli niepokoją Cię jakieś sygnały, udaj się do profesjonalnego warsztatu, zamiast je bagatelizować. Dopiero wtedy możesz rozpocząć swoje podróżowanie. Nie zapomnij oczywiście o właściwej odzieży na motocykl. Dobierz strój do warunków pogodowych, być może przyda Ci się bielizna termiczna.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wygląda rehabilitacja po udarze?
Jak wygląda rehabilitacja po udarze?
Udar mózgu to bardzo poważna sprawa, a rekonwalescencja bywa długa i mozolna, dlatego lepiej rozpocząć ją już na bardzo wczesnym […]
Jak urządzić salon kosmetyczny?
Jak urządzić salon kosmetyczny?
Salon kosmetyczny większości z nas kojarzy się z miejscem, w którym dbamy o swój wygląd i możemy się zrelaksować. O […]
Zabawy na świeżym powietrzu – jak wspierać prawidłowy rozwój ruchowy u dzieci?
Zabawy na świeżym powietrzu – jak wspierać prawidłowy rozwój ruchowy u dzieci?
Aktywność fizyczna jest podstawą zdrowego stylu życia. Dotyczy to zarówno dorosłych, jak i dzieci – jednak u najmłodszych ma to […]
Ostatnie wpisy
Polecamy