Narty i snowboard uważane są za sporty ekskluzywne, które należą do dość drogich sposobów spędzania wolnego czasu. Okazuje się jednak, że to wcale nie musi być prawda i da się spędzić tydzień na nartach w alpejskim kurorcie, w cenie niewiele przekraczającej to, czego moglibyśmy spodziewać się w Zakopanem, czy innych miastach w Polsce, kojarzonych z wypoczynkiem na nartach.

Najlepsze i najtańsze alpejskie kurorty

Passo del Tonale
Passo del Tonale oferuje nam ponad 100 kilometrów tras. Kurort znajduje się w północnej części Włoch. Jest to jeden z najtańszych włoskich ośrodków. Narty w Tonale mogą nas kosztować nawet i 1500 złotych, ale w tej w cenie dostaniemy karnet, miejsce noclegowe oraz transport tam i z powrotem do Polski. Dla porównania, sam karnet na tydzień w Tatrach to wydatek rzędu 500 złotych.

Livigno
Jest to chyba najbardziej rozpoznawalny ośrodek narciarski we Włoszech. Do Livigno organizowanych jest mnóstwo zorganizowanych wyjazdów. W cenie nie przekraczającej 2000 złotych dostaniemy tu wszystko wraz z wysokiej jakości zakwaterowaniem z śniadaniem i obiadami. Więcej o tym kurorcie można przeczytaj tutaj: https://www.winterevent.pl/narty-wlochy/livigno.

Chamrousse, Risoul
To dwa kurorty należące do najtańszych, które możemy znaleźć w krajach alpejskich. Francja leży niestety dość daleko i niestety do ceny będziemy musieli doliczyć również koszt transportu samolotem lub autokarem. Na szczęście do Francji bardzo często organizowane są wypady grupowe autokarem. Łatwo znaleźć również oferty last minute. Ceny za tygodniowy nocleg kształtują się wtedy w okolicach 300 złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

9 − trzy =