Cudze chwalicie, swego nie znacie. Ten cytat zna chyba każdy z nas, a wielu bezpośrednio dotyczy. Urlop zazwyczaj wolimy spędzać nad Morzem Śródziemnym niż Bałtyckim, a na weekendy chętnie latamy do europejskich stolic. Zamiast wycieczek w dalekie strony możemy jednak wybrać wyjazd do któregoś z dużych polskich miast. Jednym z obowiązkowych punktów na mapie naszego kraju jest Poznań. Oto powody, dla których warto odwiedzić stolicę Wielkopolski.

Bogata oferta kulturalna

Poznań to przede wszystkim bogate zaplecze kulturalne, które powinno zadowolić każdy typ podróżnika, w tym pary oraz rodziny z dziećmi. Wartymi odwiedzenia zabytkami w Poznaniu są w pierwszej kolejności Ratusz z popularnymi koziołkami oraz kolorowe domki budnicze na Starym Rynku. Będąc w stolicy Wielkopolski, warto wybrać się również do jednego z licznych muzeów. Najbardziej znane są: Muzeum Narodowe, Muzeum Archeologiczne czy, uwielbiane przez najmłodszych, Rogalowe Muzeum Poznania. Pobyt w Poznaniu uświetnić może także wizyta w jednym z tutejszych teatrów.

Lokalny folklor

Zabytki Poznania z pewnością cieszyć będą nasze oczy, żołądek zadowoli natomiast lokalna kuchnia. Poza wspomnianymi już rogalami, w Poznaniu należy spróbować również któregoś z dań przygotowanych na bazie ziemniaków, zwanych tutaj pyrami. Spacerując po Poznaniu, warto wytężyć również słuch, ponieważ można tu usłyszeć charakterystyczną gwarę wielkopolską. Poznań to miasto idealne na weekendowy wypad. Wielkopolska przyciąga turystów jak magnes. Na jednej wizycie może się zatem nie skończyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziesięć − 7 =