Obrusy wykonane są z tkanin lnianych i bawełnianych. Mogą być używane na stół w jadalni, stół w kuchni lub stolik kawowy. Aby zobaczyć jak one wyglądają, wejdź na następującą stronę: https://serwetkiudanusi.pl/obrusy-i-serwety.

Tkanina jest z reguły bardzo delikatna, więc trzeba o nią odpowiednio dbać. Jeśli masz w domu dzieci, powinieneś wiedzieć, że mogą one rozlać na nie jedzenie i napoje. W takich przypadkach będziesz musiał je jak najszybciej wyczyścić. 

Jak wyczyścić obrus bez drogich środków chemicznych?

Czyszczenie obrusu jest bardzo proste, ale wymaga odpowiednich materiałów i wiedzy. Nie chcesz zniszczyć swojego obrusu, dlatego musisz wiedzieć jak go prawidłowo wyczyścić.

Istnieje wiele różnych sposobów na czyszczenie obrusów w domu bez użycia jakichkolwiek środków chemicznych. Oto kilka wskazówek:

  • Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, jest usunięcie wszystkich plam z obrusu za pomocą trochę wody i mydła. Możesz użyć detergentu do prania lub mydła do naczyń w tym celu. Ugniataj poplamiony obszar delikatnie palcami aż wszystkie plamy odejdą od płótna. Jeżeli niektóre plamy wciąż tam są, użyj sodę i cytrynowy sok zamiast detergentu lub mydła, ponieważ mogą one okazać się skuteczniejsze.
  • Po tym jak wyczyścisz wszystkie plamy z twoich tkanin, wysusz je całkowicie, wieszając je na linii ubrań lub stojaku na ubrania, tak aby powietrze mogło swobodnie krążyć wokół każdego z nich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiemnaście − 8 =