Obrus jak nowy? To możliwe!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Obrusy wykonane są z tkanin lnianych i bawełnianych. Mogą być używane na stół w jadalni, stół w kuchni lub stolik kawowy. Aby zobaczyć jak one wyglądają, wejdź na następującą stronę: https://serwetkiudanusi.pl/obrusy-i-serwety.

Tkanina jest z reguły bardzo delikatna, więc trzeba o nią odpowiednio dbać. Jeśli masz w domu dzieci, powinieneś wiedzieć, że mogą one rozlać na nie jedzenie i napoje. W takich przypadkach będziesz musiał je jak najszybciej wyczyścić. 

Jak wyczyścić obrus bez drogich środków chemicznych?

Czyszczenie obrusu jest bardzo proste, ale wymaga odpowiednich materiałów i wiedzy. Nie chcesz zniszczyć swojego obrusu, dlatego musisz wiedzieć jak go prawidłowo wyczyścić.

Istnieje wiele różnych sposobów na czyszczenie obrusów w domu bez użycia jakichkolwiek środków chemicznych. Oto kilka wskazówek:

  • Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, jest usunięcie wszystkich plam z obrusu za pomocą trochę wody i mydła. Możesz użyć detergentu do prania lub mydła do naczyń w tym celu. Ugniataj poplamiony obszar delikatnie palcami aż wszystkie plamy odejdą od płótna. Jeżeli niektóre plamy wciąż tam są, użyj sodę i cytrynowy sok zamiast detergentu lub mydła, ponieważ mogą one okazać się skuteczniejsze.
  • Po tym jak wyczyścisz wszystkie plamy z twoich tkanin, wysusz je całkowicie, wieszając je na linii ubrań lub stojaku na ubrania, tak aby powietrze mogło swobodnie krążyć wokół każdego z nich.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Sprawdzone pomysły na prezenty dla rodziny i znajomych
Sprawdzone pomysły na prezenty dla rodziny i znajomych
Urodziny, imieniny, święta Bożego Narodzenia, parapetówki czy wiele innych okazji staje się często pretekstem do wręczania sobie drobnych upominków. Wielu […]
Jakie sprzęt powinni mieć drogowcy?
Jakie sprzęt powinni mieć drogowcy?
Praca drogowców jest dla nas wszystkich bardzo ważna, nawet jeżeli nie doceniamy tej profesji. Tymczasem bez nich bezpieczeństwo na drogach […]
Kiedy warto udać się do podologa?
Kiedy warto udać się do podologa?
Podolog, jeszcze niedawno całkiem nieznany w naszym kraju zawód. Obecnie, zwłaszcza w dużych miastach, bardzo często możemy natknąć się na […]
Ostatnie wpisy
Polecamy