Podłączenie nowego fragmentu instalacji elektrycznej wymaga posiadania pewnej wiedzy i umiejętności. Nie obejdziemy się też jednak bez dobrej jakości narzędzi. Pozwolą nam one wydrążyć w ścianach miejsca na puszki łączeniowe, obrać kable z izolacji, zarobić końcówki przewodów. Sprawdzamy co jest absolutnie niezbędne podczas podłączania prądu do nowego pomieszczenia.

Otwornice i bruzdownice

By instalacja była wykonana w sposób miły dla oka, wszystkie przewody powinny być pochowane w ścianach. Zazwyczaj wystarczy skuć niewielką warstwę tynku, niemniej robienie tego ręcznie to bardzo ciężka i czasochłonna praca. Dlatego przyda się nam urządzenie zwane bruzdownicą, dzięki któremu bardzo szybko wyżłobimy miejsca na schowanie kabli. Przydadzą się także otwornice, czyli specjalne nakładki na wiertarkę, którymi wywiercimy otwory pod puszki łączeniowe albo do zamocowania przełączników i gniazdek. Tego typu nakładki produkuje między innymi firma Festool Narzędzia takie przydadzą się nam również w przyszłości, dlatego warto kupić takie, które będą legitymować się dobrą jakością.

Szczypce i kombinerki

Niezmiernie ważne jest posiadanie kombinerek, które będą miały izolowane uchwyty. Można je znaleźć na https://www.twojenarzedzia24.pl/szczypce-kombinerki. Zazwyczaj taka izolacja jest skuteczna do napięcia 1000 V, a więc będziemy mogli nimi bezpiecznie pracować nawet pod napięciem. Przydadzą się także szczypce do obierania przewodów z izolacji, bez uszkadzania samych żył. Nigdy nie róbmy tego nożem albo nożyczkami. Możemy nie tylko uszkodzić sobie palce, ale także nadciąć samą żyłę, co będzie miało katastrofalne skutki dla późniejszej pracy instalacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

piętnaście − 10 =